Wiele do powiedzenia

Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeszcze wiele mam wam do powiedzenia, ale teraz znieść nie możecie. Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy. J 16, 12-13a

Jezus istniejący od zawsze, stwarzający świat, wiedzący wszystko – On naprawdę musiał mieć wiele do powiedzenia… Jednak ludzkie ograniczenia uczniów powodowały brak gotowości na przyjęcie pełnej prawdy. Gdyby tak od razu Apostołowie usłyszeli, że ich Nauczyciel zostanie tak wyniszczony i oni także umrą śmiercią męczeńską, to chyba Jezus zostałby tylko sam z Maryją.

Jednak w odwiecznym planie Bożym był czas na umacnianie uczniów, a potem na posłanie Ducha Prawdy, który doprowadził do całej prawdy. Proś o tego Ducha. Może jest obok Ciebie ktoś, przez kogo Bóg chciałby ukazać Ci Prawdę, ale ta osoba widzi, że masz zamknięte serce i żyjesz jeszcze mocno kłamstwem tego świata. Każdy kto zamyka się na Ewangelię, tak naprawdę przedłuża sobie udrękę na własne życzenie.

Biedni są Ci, którzy krzyżują siebie kłamstwem i nie chcą się otworzyć na prawdę Ewangelii. Taki krzyż nie jest miły Bogu. My mamy nieść codzienny krzyż, który wynika z: podążania za Bożą prawdą, niezrozumienia przez świat, obumierania dla tego, co przyziemne i ofiarnego kochania całym sobą. A wszystko to potrzeba czynić w głębokiej, sakramentalnej jedności z Chrystusem.

Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. W Nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak to powiedzieli niektórzy z waszych poetów: „Jesteśmy bowiem z jego rodu”. Dz 17, 27b-28

Panie Jezu, w Tobie żyję, poruszam się i istnieję. Wszystko czynię dla Ciebie i Twojej chwały.
Duchu Prawdy, proszę, objawiaj mi całą prawdę o mnie, mojej małości i Bożej wielkości.
Maryjo, kochana Mamo, prowadź mnie w Bożej prawdzie, abym nigdy nie dał się zwieść kłamstwu.
Św. Józefie, proszę wstawiaj się za mną, abym mężnie szedł przez życie według woli Bożej.

Niech imię Pana wychwalają,
bo tylko Jego imię jest wzniosłe.
Majestat Jego ponad ziemią i niebem. Ps 148, 13

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Jestem pewien, że dzisiejszy załącznik poruszy Wasze dusze i pomoże otworzyć się na Ducha Prawdy:

Dodaj komentarz