Ewangelizacja

Uwielbiam wychodzić z Ewangelią do ludzi, aby dzielić się najlepszą Dobrą Nowiną jaką znam. Po prostu ewangelizacja to moja pasja!

Od kilku lat towarzyszę diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło Życie, z którą prowadzę: rekolekcje ewangelizacyjne, warsztaty przygotowujące zespoły do rekolekcji, ewangelizację szkolną i uliczną. Każde spotkanie z drugim człowiekiem w świetle Boga staje się wspaniałą przygodą.

Moja misja ewangelizacji nabrała niezwykłego tempa po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, w których papież Franciszek zachęcił do zejścia z kanapy. Mimo, że nie prowadziłem kanapowego trybu życia, to i tak poczułem się przynaglony do czegoś więcej. Pamiętam bardzo mocne natchnienie Ducha Świętego do regularnych wyjść na ulicę razem z młodymi. To samo natchnienie wypowiedział po mnie młody człowiek, który nie słyszał moich słów pół godziny wcześniej. Ten znak odebraliśmy jako potwierdzenie. I tak od listopada 2016 roku w każdy poniedziałek chodzimy wieczorami po ulicach, aby rozmawiać z ludźmi o Bogu, modlić się z nimi i zapraszać ich na Adorację do Pana Jezusa, gdzie wspierają nas modlitwą nasi ludzie. Ta piękna przygoda daje wiele radości młodym osobom, które przestały wstydzić się swojej wiary.

Zachęcam gorąco do młodzieżowych adoracji i ewangelizacji we wszystkich parafiach. Pokażcie wszystkim, że młodzi wierzą w Boga, chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty i walczą dla Królestwa Bożego. Obalmy mit mówiący, że młodzi ludzie są totalnymi leniami.
W razie pytań służę pomocą: ksdaniel@wyplynnaglebie.com

Polecam dzisiaj filmiki, w których dzielimy się tym, co przeżyliśmy na ewangelizacji:
https://www.facebook.com/pg/BratAlbertRadom/videos/?ref=page_internal
oraz

6 Replies to “Ewangelizacja”

  1. to co robicie jest super! z jednej strony zgadzam się ze stwierdzeniem, że gdyby było więcej takich księży otwartych na ludzi, to więcej ludzi by wierzyło, ale z drugiej strony (i pisze to z autopsji) z wieloma ludźmi jest tak, że wolą pośród 100 księży dostrzec tego jednego złego i skupią na nim całą swoja uwagę, a na pozostałych 99 dobrych i wspaniałych nawet nie spojrzą. Ludzie chcą widzieć i wierzyć w to co jest dla nich wygodne i chyba w tym jest największy problem. podziwiam Wa s i modlę się za Was aby każda Wasza ewangelizacja przynosiła owoce na chwałę Naszego Pana 😉

    1. Zgadzam się z tym , ksiądz to też człowiek a ludzie sa różni , są tacy ludzie którzy wierzą w zło nie widząc tego zła biorą to tylko z plotek , ja nie widzę mojego Jezusa Chrystusa ale kocham Go całym sercem i noszę Pana w sobie .

  2. Aż serce się raduje słuchać takich ludzi… Ewangelizacja to jest to czego brakuje współczesnemu społeczeństwu, sam się przekonałem jakim pięknym darem jest mówić o Panu Bogu, pragnę zawsze słuchać i karmić się dobrym słowem. Czasem czuje pustkę bo brak mi pokory ale wierzę w dobroć i Miłosierdzie Boże, trzeba trwać w dobrej relacji i zaufać bezgranicznie. Przepraszam za moje złości i słabości oraz za brak pokory… Jezu ufam Tobie, Bądź wola Twoja.

Dodaj komentarz