Ewangelizacja

Uwielbiam wychodzić z Ewangelią do ludzi, aby dzielić się najlepszą Dobrą Nowiną jaką znam. Po prostu ewangelizacja to moja pasja!

Kilka lat towarzyszyłem diecezjalnej Diakonii Ewangelizacji Ruchu Światło Życie, z którą prowadziłem: rekolekcje ewangelizacyjne, warsztaty przygotowujące zespoły do rekolekcji, ewangelizację szkolną i uliczną. Każde spotkanie z drugim człowiekiem w świetle Boga stawało się wspaniałą przygodą.

Moja misja ewangelizacji nabrała niezwykłego tempa po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, w których papież Franciszek zachęcił do zejścia z kanapy. Mimo, że nie prowadziłem kanapowego trybu życia, to i tak poczułem się przynaglony do czegoś więcej. Pamiętam bardzo mocne natchnienie Ducha Świętego do regularnych wyjść na ulicę razem z młodymi. To samo natchnienie wypowiedział po mnie młody człowiek, który nie słyszał moich słów pół godziny wcześniej na jednym ze spotkań. Ten znak odebraliśmy jako potwierdzenie. I tak od listopada 2016 roku w każdy poniedziałek chodziliśmy wieczorami po ulicach, aby rozmawiać z ludźmi o Bogu, modlić się z nimi i zapraszać ich na Adorację do Pana Jezusa, gdzie wspierali nas modlitwą osoby z parafii. Ta piękna przygoda dała wiele radości młodym osobom, które przestały wstydzić się swojej wiary.

Zachęcam gorąco do młodzieżowych adoracji i ewangelizacji we wszystkich parafiach. Pokażcie wszystkim, że młodzi wierzą w Boga, chodzą do kościoła, przyjmują sakramenty i walczą dla Królestwa Bożego. Obalmy mit mówiący, że młodzi ludzie są totalnymi leniami.

6 Replies to “Ewangelizacja”

  1. to co robicie jest super! z jednej strony zgadzam się ze stwierdzeniem, że gdyby było więcej takich księży otwartych na ludzi, to więcej ludzi by wierzyło, ale z drugiej strony (i pisze to z autopsji) z wieloma ludźmi jest tak, że wolą pośród 100 księży dostrzec tego jednego złego i skupią na nim całą swoja uwagę, a na pozostałych 99 dobrych i wspaniałych nawet nie spojrzą. Ludzie chcą widzieć i wierzyć w to co jest dla nich wygodne i chyba w tym jest największy problem. podziwiam Wa s i modlę się za Was aby każda Wasza ewangelizacja przynosiła owoce na chwałę Naszego Pana 😉

    1. Zgadzam się z tym , ksiądz to też człowiek a ludzie sa różni , są tacy ludzie którzy wierzą w zło nie widząc tego zła biorą to tylko z plotek , ja nie widzę mojego Jezusa Chrystusa ale kocham Go całym sercem i noszę Pana w sobie .

  2. Aż serce się raduje słuchać takich ludzi… Ewangelizacja to jest to czego brakuje współczesnemu społeczeństwu, sam się przekonałem jakim pięknym darem jest mówić o Panu Bogu, pragnę zawsze słuchać i karmić się dobrym słowem. Czasem czuje pustkę bo brak mi pokory ale wierzę w dobroć i Miłosierdzie Boże, trzeba trwać w dobrej relacji i zaufać bezgranicznie. Przepraszam za moje złości i słabości oraz za brak pokory… Jezu ufam Tobie, Bądź wola Twoja.

Dodaj komentarz