Bóg jest z nami!

A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami. Mt 1, 22-23

Przyjmij do serca Emmanuela. Nie czekaj. On tak bardzo pragnie być z Tobą. Biegnij do spowiedzi. Przygotuj dla Niego swoje wnętrze. Gdy Jego pokój zagości w Twoim sercu, to prędzej czy później zagości także w Twojej rodzinie i najbliższym otoczeniu. Zaufaj Mu i trwaj z Nim, a doświadczysz, że On jest z Tobą.

W jego dniach Juda dostąpi zbawienia, a Izrael będzie mieszkał bezpiecznie. Jr 23, 6a

Słyszysz o nowych obostrzeniach sanitarnych. Usłysz słowo Boże, które mówi Ci o bezpieczeństwie, które daje Bóg. Gdy trwasz w Nim, jesteś najbardziej bezpieczny, nie lękasz się przeciwności, które mogą Cię spotkać, a Twoja ufność może stać się światłem dla wielu.

Zmiłuje się nad biednym i ubogim,
nędzarza ocali od śmierci. Ps 72, 13

Tak wielu lęka się śmierci, samotności, wirusa, duszności… To wszystko jest prawdziwe i ukazuje naszą ludzką słabość. Jednak bądź pewien, że ostateczny głos zawsze należy do Boga. Proś Go o zmiłowanie nad Tobą – biednym, ubogim grzesznikiem. On ocali Cię od śmierci wiecznej.

Emmanuelu, Boże, który jesteś tak blisko. Dziękuję Ci za Twoją obecność i poczucie bezpieczeństwa.

Maryjo, kochana Mamo, która nosiłaś w sobie Tego, który dał światu zbawienie i prawdziwe bezpieczeństwo, wstawiaj się stale za nami – grzesznikami, którzy tak słabo ufamy.

Dodaj komentarz