Bóg z Tobą

Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem sprawiedliwym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie.

Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: «Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów». A stało się to wszystko, aby się wypełniło słowo Pańskie powiedziane przez Proroka: «Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna, któremu nadadzą imię Emmanuel», to znaczy Bóg z nami. Mt 1, 18-23

Św. Brat Albert powiedział, że jeżeli Bóg jest z nami, a my z Nim, to wszystko inne jest tak mało znaczące. Co jest dla Ciebie ważne przed świętami? Na czym skupiasz się najbardziej? Jak chcesz przeżyć ten wyjątkowy czas? Czy masz marzenie, żeby cała Twoja rodzina powiedziała głośno: Bóg jest z nami? Czy to może stać się tak po prostu? A może Ty będziesz osobą, która wypowie te niezwykłe słowa. W ten sposób możesz dać wiele miłości swoim bliskim. Myślę, że właśnie takiego przesłania oczekuje każdy członek Twojej rodziny. Oby nie zabrakło Ci odwagi!

Zacznij już teraz uświadamiać sobie, że Bóg jest z Tobą. Zaproś Go tak wyjątkowo poprzez szczerą spowiedź oraz przyjęcie Komunii świętej z wielką wiarą. Na osobistej modlitwie uświadamiaj sobie, że rozmawiasz z żywym Bogiem. Powierzaj Mu ten gorący czas. Razem z Nim w sercu rób przedświąteczne zakupy. Kupuj prezenty po głębszym przemyśleniu i konsultacji z Jezusem 🙂 Myślę, że choćby to były najskromniejsze kartki z życzeniami, to mogą dać najwięcej radości.

Pan Bóg właśnie przypomniał mi Święta Bożego Narodzenia z roku 2004, gdy pod choinkę położyłem kartki z życzeniami i cytatami z Pisma świętego. Napisałem je z bardzo otwartym sercem. Miałem wtedy 18 lat i przeżywałem wielką miłość do Boga. Moja rodzina nie potrafiła wtedy ukryć wzruszenia.

Panie Boże, Ty stale jesteś ze mną i prowadzisz mnie do siebie. Dziękuję! Nie pragnę w te święta nic więcej. Mam Ciebie i Ty jesteś dla mnie wszystkim!

Polecam jeden z najpiękniejszych załączników jakie znam:

Dodaj komentarz