Tajemnicza jedność

Jezus powiedział do Tomasza: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście». Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła! J 14, 6-11

Kto widzi Jezusa, widzi także Boga Ojca. Wczoraj i w niedziele słyszeliśmy słowa Chrystusa zachęcające do tego, aby trwać w Nim, a On będzie trwał w nas. Spróbuj uświadomić sobie dzisiaj, że przyjmując Ciało Chrystusa, trwając w Jezusie najgłębiej, jak się tylko da, jesteś żywą reklamą Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego.

Czy ludzie patrząc na Twoje postawy, słuchając Twoich słów i w ogóle obserwując Twoje życie, zatrzymują się z głębokim zachwytem i uwielbieniem Trójcy Świętej? Może czas najwyższy na wejście w bardziej zażyłą relacje z Bogiem i pokorne proszenie Go, aby ukazywał swoją miłość poprzez Ciebie i wszystkie Twoje postawy.

Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którą przyjęliście i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam głosiłem. Bo inaczej na próżno byście uwierzyli. 1 Kor 15, 1-2

Trwać w czystej Ewangelii, nie zmieniać jej, żyć nią i głosić ją ludziom. Takie trwanie musi przynieść konkretne owoce w swoim czasie. Nie ustawaj. Żyj Ewangelią!

Ich głos się rozchodzi po całej ziemi,
ich słowa aż po krańce świata. Ps 19, 5

Boże, dziękuję za objawienie pełni miłości w Trójcy Świętej. Dziękuję za zaproszenie do relacji. Proszę pokornie o łaskę bycia czytelnym znakiem Twojej obecności i miłości dla tych, którzy zwątpili w Ciebie.
Maryjo, kochana Mamo, która rozważałaś w cichości serca Bożą obecność w swoim wnętrzu, prowadź nas do najgłębszej bliskości z Trójcą Świętą.
Św. Józefie, który w cichości dbałeś o sprawy zewnętrzne i nie zatraciłeś wewnętrznej relacji z Bogiem, prowadź nas na życiowych drogach, abyśmy głębiej przeżywali codzienność, pamiętając o bliskości Stwórcy.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN I + DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz