Jestem prostaczkiem i dobrze mi z tym

W owym czasie Jezus przemówił tymi słowami: Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom. Tak, Ojcze, gdyż takie było Twoje upodobanie. Mt 11, 25-26

Popatrz swoim sercem na powyższy obraz z Ewangelii. Czy jesteś jednym z prostaczków, którzy uwierzyli słowu Bożemu? Czy radujesz się z sakramentów? Czy dziękujesz Chrystusowi za odkupienie Twoich win i pokazanie drogi ku życiu wiecznemu w Jego królestwie? Mam nadzieję, że nie należysz do grupy ,,mądrych” tego świata, którzy wynieśli się w swojej pysze ponad Boga, Jego słowa i dekalog. Właśnie takie duchowo biedne osoby mają klapki na oczach i nie widzą, gdzie jest pełnia szczęścia.

Proś dzisiaj Boga o łaskę prostej, dziecięcej wiary, abyś nigdy nie podważał Bożych prawd. Choćbyś zdobył wszystkie najwyższe tytuły naukowe, to pamiętaj, że jesteś tylko malutkim stworzeniem wobec wszechmocnego Stwórcy. Jego mądrości nie da się przewyższyć. Można tylko odkrywać ją w głębokiej pokorze tyle, ile Pan pozwoli.

Jeżeli zauważasz w sobie najpoważniejszą duchową ,,chorobę”, którą jest pycha, to proś dzisiaj Jezusa o uzdrowienie z niej. Bóg naprawdę chce pomóc Ci, ale Ty musisz tego szczerze pragnąć. Trwając przed Nim w pokorze i proś o uzdrowienie duchowe. On z pewnością oczyści Twoje serce. Ty natomiast stale proś o potrzebne łaski i dziękuj za te, które otrzymałeś do tej pory.

On odpuszcza wszystkie twoje winy
i leczy wszystkie choroby.
On twoje życie ratuje od zguby,
obdarza cię łaską i zmiłowaniem. Ps 103, 3-4

Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że stale uzdrawiasz mnie z pychy, która próbuje się wkradać do mojego serca. Proszę Cię, abym nieustannie trwał przed Tobą w głębokiej pokorze i prostocie serca. Nie pragnę nic więcej.

Dodaj komentarz