Bóg bliski

Bo któryż wielki naród ma bogów tak bliskich, jak Pan, Bóg nasz, ilekroć Go wzywamy? Pwt 4, 7

Czy doświadczyłeś kiedyś bliskości Boga? Może to był moment przyjęcia Ciała Chrystusa w Komunii świętej lub chwile adoracji Najświętszego Sakramentu albo spowiedź… Takich momentów mogło być wiele. Dodaj wszystkie chwile spędzone z Jezusem na osobistej modlitwie, wydarzeniach religijnych, rekolekcjach, a przede wszystkim na Mszach świętych. Zauważ, że BÓG JEST BARDZO BLISKO CIEBIE. Powiem więcej: ON JEST W TOBIE!

Jest w Twoim wnętrzu uwielbiony albo przygnieciony stertą grzechów lub jakichś marnych, przyziemnych śmieci. On stale czeka aż porozmawiasz z Nim szczerze i oddasz Mu każdy skrawek swojego serca. Chrystus tak bardzo pragnie poprowadzić Cię przez życie. Duch Święty chce uświęcić Cię w prawdzie, a Bóg Ojciec stale pragnie obejmować Cię jak miłosierny Ojciec. Rozraduj się dzisiaj tą bliskością Trójcy Świętej… Podziękuj. Uwielbiaj…

Któryż wielki naród ma prawa i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które ja wam dziś daję? Tylko się strzeż bardzo i pilnuj siebie, byś nie zapomniał o tych rzeczach, które widziały twe oczy, by z twego serca nie uszły po wszystkie dni twego życia, ale ucz ich swych synów i wnuków. Pwt 4, 8-9

Czy opowiadasz synom, wnukom, przyjaciołom i w ogóle ludziom o bliskości Boga, Jego cudach i doskonałym Prawie Miłości? Czy mówisz to odważnie i modlisz się, aby oni także byli odważnymi świadkami Chrystusa? A może ciężko Ci mówić, bo nie żyjesz Bożym prawem? Bardzo ważne jest, żeby nie tylko mówić, ale żyć według Ewangelii. Mówi o tym sam Jezus:

A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Mt 5, 19b

Panie Jezu, Ty widzisz moją małość i nieudolność w kroczeniu Twoimi śladami. Wciąż się potykam i nie potrafię kochać tak jak Ty. Proszę, kochaj we mnie i przeze mnie wszystkich, których spotykam i nauczam.

Duchu Święty, przepełnij mnie miłością Bożą i spraw, aby patrzący na mnie i słuchający mojej nauki mogli doświadczyć Twojej miłości. Dotykaj ich serc i przemieniaj, abyśmy wszyscy budowali zgodnie Boże królestwo pośród nas.

Maryjo, kochana Mamo, proszę, wstawiaj się za nami – słabymi narzędziami, abyśmy pokornie kochali i głosili Boże Prawo Miłości.

Wszystkich czytających ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI I STRZEŻE BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dodaj komentarz