Zwiastuni pokoju

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”». Łk 10, 1-9

Człowiek posłany od Chrystusa wchodzi do domu ze słowami: ,,Pokój temu domowi”. Domownicy odpowiadają: ,,I wszystkim jego mieszkańcom”. Duchowy zwiastun pokoju może powiedzieć również: ,,Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus”. Odpowiedź wszyscy znają. W domu, w którym oddaje się chwałę Bogu, JEST BOŻY POKÓJ. A jak jest pokój Chrystusa, to jest także MIŁOŚĆ, WIARA, CIERPLIWOŚĆ, WYBACZENIE, ŁAGODNOŚĆ, MĘŚTWO, BOJAŹŃ BOŻA, MĄDROŚĆ i wiele innych owoców i darów Ducha Świętego. W takim domu zły duch udusi się i nie wytrzyma zapachu Boga. Ciężko będzie mu wejść z kłótniami, gniewem, przemocą itd.

Czy jesteś jednym z uczniów Jezusa, który niesie Jego pokój do domów, pracy/szkoły/klasy i wielu innych miejsc? Czy potrafisz być czystą owcą, która nie boi się drapieżnych wilków, bo wie, że stoi za nią najpotężniejszy Pasterz, przed którym drżą wszystkie drapieżne ,,wilki” i ,,lwy”? Czy wychowujesz swoje dzieci do tej głębokiej świadomości, że są Bożymi dziećmi, które mają prowadzić gorliwe i odważne życie według Ewangelii i nie muszą bać się ataków wilków? Czy Twoje dzieci są zaprawione w walce duchowej? Czy przygotowałeś je do ,,starcia” ze złem i zwycięstwa w imię Jezusa Chrystusa?

Albowiem nie dał nam Bóg ducha bojaźni, ale mocy i miłości oraz trzeźwego myślenia. Nie wstydź się zatem świadectwa Pana naszego ani mnie, Jego więźnia, lecz weź udział w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii mocą Bożą! 2 Tm 1, 7-8

Św. Paweł przygotowuje swojego ucznia do mężnego znoszenia trudu i wszelkich przeciwności dla Ewangelii. O, gdyby tak wszyscy rodzice potrafili żyć Ewangelią i opowiadać o niej całym sercem i życiem, to ich dzieci bardzo wcześnie zaczęłyby zmieniać swoje otoczenia, a nie płynąć z prądem nowoczesnych ścieków…, które wypuścił najbardziej zanieczyszczający serca – wróg człowieka.

Kochani Rodzice, zaczynamy od siebie. Całym sercem idziemy za Jezusem. Zacznijcie od częstej Eucharystii, spowiedzi, adoracji, modlitwy, Pismo świętego, wspólnoty i MARYI. Oddajcie się całkowicie Bogu przez Serce Maryi i pozwólcie poprowadzić się w duchowości, ojcostwie, macierzyństwie, pracy i wszystkich zadaniach. Nim się spostrzeżecie, zaczniecie dawać piękne świadectwo dzieciom i pomożecie im w przygotowaniu do znoszenia trudów dla Ewangelii. Patrzcie też otwarcie, że na Waszej drodze będzie Golgota i krzyż, ale przyjdzie czas zmartwychwstania i wiecznej szczęśliwości!

Głoście wśród ludów,
że Pan jest królem. Ps 96, 10a

Panie Jezu Chryste, Królu mój kochany, oddaję pod Twoje panowanie całe moje życie. Niech się dzieje Twoja wola. Posyłaj mnie z Twoim pokojem dokądkolwiek zechcesz. Proszę, otwieraj serca tych, którzy nie mają Twojego pokoju, ponieważ dali się zwieść duchowi tego świata.
Maryjo, najpiękniejsza Zwiastunko Pokoju, prowadź nas łagodnie do Twego Syna, abyśmy niewzruszenie trwali sercem przy Bogu i nie lękali się wilków, trudów i cierpień znoszonych dla Ewangelii.
Św. Józefie, mężny opiekunie i obrońco, chroń nas przed podstępnymi zasadzkami złych duchów, które chcą okraść nas z wewnętrznego pokoju, którego oni nie mają i już nigdy mieć nie będą.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Ufam, że dzisiejsze załączniki pobudzą Cię do walki duchowej:

oraz

oraz

oraz

Dodaj komentarz