Zaproszenie do wolności i radości

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Łk 11, 31

Wczoraj słyszeliśmy piękną Ewangelię o uczcie Króla, na którą byli zaproszeni wszyscy. Niestety niektórzy nie skorzystali z tego zaszczytnego zaproszenia. Dzisiaj Jezus ponownie uświadamia, że On jest kimś większym niż pełen mądrości Salomon, do którego podróżowali wielcy ludzie, aby posłuchać jego mądrości.

Tak też w Twoim kościele jest ktoś Największy. Tam możesz Go słuchać, przeżywać uobecnienie wielkiej tajemnicy wiary oraz dotykać sercem swego Pana w Komunii świętej. Ktoś większy niż słynny Salomon jest codziennie w Twoim kościele i czeka na Ciebie!

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli! Ga 5, 1

Gdyby tak każdy zrozumiał sercem, co uczynił Jezus, to nie byłoby coraz bardziej pustych kościołów. Przedziwne jest to, że ludzie często wybierają jarzmo niewoli zamiast żyć w prawdziwej wolności dzieci Bożych. Chrystus naprawdę wszystkich zaprasza do pełnej wolności i radości. To zaproszenie jest także do mnie, do Ciebie i do wszystkich naszych bliskich. Odpowiedzmy na nie gorącym, pełnym miłości TAK i bądźmy żywą reklamą Bożej wolności.

Kto jest jak nasz Pan Bóg,
co w dół spogląda na niebo i na ziemię?
Podnosi z prochu nędzarza
i dźwiga z gnoju ubogiego. Ps 113, 5-7

Panie Jezu, Ty już tyle razy dźwignąłeś mnie z gnoju. Dziękuję Ci za Twoje wielkie miłosierdzie. Dziękuję za to, że wciąż spoglądasz na mnie z wielką miłością i błogosławisz na każdy dzień.

Maryjo, kochana Mamo, polecam Ci wszystkich, którzy jeszcze nie żyją w pełnej wolności. Proszę Cię, wstawiaj się za tymi biednymi ludźmi, aby zechcieli wyjść z diabelskiego gnoju. Niech chwycą się Twojego matczynego płaszcza i błagają o łaskę wolności.

Dodaj komentarz