Wielkość uniżenia

W owym czasie Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana i raduje się duch mój w Bogu, Zbawicielu moim. Bo wejrzał na uniżenie swojej Służebnicy. Oto bowiem odtąd błogosławić mnie będą wszystkie pokolenia. Łk 1, 46-48

Wyobraź sobie głęboką radość Maryi, która została matką Syna Bożego. To największe z możliwych wyróżnień nie wywołuje w niej nawet cienia pychy. Ona po prostu uwielbia Boga za to, że wejrzał na jej uniżenie. Matka Najświętsza ma w sobie tyle pokory, że nie mogą zaszkodzić jej pochwały wszystkich pokoleń. Ta kobieta jest ideałem najczystszego piękna.

Poproś dzisiaj Maryję o łaskę nieustannego uniżania się przed Bogiem. Dzięki tej cnocie będziesz mógł wytrwać w wierze, miłości i nadziei podczas trudnych doświadczeń, ale i podczas próżnych komplementów, które grożą niszczącą pychą. Ilekroć będziesz przeżywał ciężkie chwile – popatrz na Maryję i jej serce. Nie buntuj się. Zaufaj do końca tak jak Ona. Uwierz, że Bóg ze wszystkiego może wyprowadzić dobro. On ma dla Ciebie najlepszy plan na zbawienie. Zaufaj Mu. Trwając zawsze przy Jezusie na wzór Maryi, będziesz wzrastał i przynosił coraz większe owoce oraz nie ulegniesz pysze.

Moje serce raduje się w Panu, dzięki Niemu moc moja wzrasta. 1 Sm 2, 1bc

Maryjo, proszę wstawiaj się za mną u twego Syna. Uproś mi łaskę nieustannego uniżania się przed Bogiem, abym nigdy nie myślał, że sam z siebie mogę czynić wielkie rzeczy. Wierzę z całego serca, że całe dobro w moim życiu zaczynało się od łaski miłosiernego Boga.

W załączniku polecam HIT ostatnich dni!

Dodaj komentarz