Program – Jezus 2017

Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat». J 16, 31-33

Jezus zna słabości swoich uczniów. On wie, że jeszcze daleko jest im do doskonałości. Dlatego też wskazuje źródło wewnętrznej siły, które daje Mu prawdziwy pokój. Jest nim głębokie zjednoczenie z Ojcem. To dzięki niemu Jezus całkowicie zwycięża diabła i nie daje się zwieść rzeczom ziemskiego świata. Zadaj sobie dzisiaj pytanie, jaka jest Twoja relacja z Bogiem Ojcem, Jezusem Chrystusem i Duchem Świętym? Czy powierzasz im każdy dzień i prosisz szczerze o wsparcie? Czy starasz się z całych sił, aby nieustannie dokonywać wyborów zgodnych z wolą Bożą? Postanów już dzisiaj uczynić wszystko, aby ożywić relacje z Bogiem i iść Jego śladami. Tylko w jedności z Nim możesz zwyciężyć ten świat.
W ostatnich dniach słuchałem słów ks. Pawlukiewicza o trzęsieniu ziemi w naszym życiu. Zdumiał mnie jeden z obrazów, w którym ten słynny kaznodzieja powiedział, że jesteśmy niczym pochylone drzewa, które patrzą w stronę nieba. Problemem jest to, że nachylenie jest często skierowane w stronę grzechu i samo patrzenie w stronę Boga nie wystarczy. Gdy drzewo zostanie ścięte, to poleci w tą stronę, w którą naginało się przez całe życie. Prawdą jest też, że naginają nas różne pokusy i doświadczenia, a my nie mamy siły, aby przeciwstawić się im. Tutaj ks. Pawlukiewicz daje kapitalne porównanie o systemie antywirusowym, który każdy z nas ma w sobie. Problemem jest to, że każdy z nas ma taki swój system obronny, który przyzwyczaił się do starych wirusów i już nie wykrywa nowych. Gdy chcemy wgrać nowy program np. Jezus 2017 :), to stary nie chce go wpuścić. Dwa programy kłócą się. Potrzeba całkowicie odinstalować stary program, aby Jezus prawdziwie opanował każdą przestrzeń Twojego serca, umysłu, ciała i duszy. Zachęcam Cię dzisiaj do generalnej spowiedzi i oddania życia Jezusowi jako Panu i Zbawicielowi. Po czym pamiętaj, że Program Jezus 2017 potrzebuje stałej aktualizacji poprzez regularną spowiedź, Eucharystię, czytanie Pisma świętego i formację we wspólnocie. Nie bój się porzucić starego trybu życia. Przyznaj się do błędów i idź przez życie prawdziwie z Jezusem Chrystusem.

Bóg wstaje i rozpraszają się Jego wrogowie,
pierzchają przed Jego obliczem ci, którzy Go nienawidzą.
Jak dym przez wiatr rozwiany,
jak wosk, co rozpływa się przy ogniu,
tak giną przed Bogiem grzesznicy.
A sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem,
i rozkoszują radością.
Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu,
bo Pan Mu na imię.
Bóg dom gotuje dla opuszczonych,
jeńców prowadzi ku lepszemu życiu. Ps 68, 2-5. 7

Panie, dziękuję za to, że stale odnawiasz moje myślenie, ukazujesz mi zagrożenia i pomagasz wyjść z najgorszych sytuacji. W Tobie jest cała moja siła i nadzieja.
Zachęcam do posłuchania słów ks. Pawlukiewicza o trzęsieniu ziemi w naszym życiu:

oraz

Dodaj komentarz