Nie załamuj się

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Gdy przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku. To wam powiedziałem, abyście się nie załamali w wierze. Wyłączą was z synagogi. Ale nadto nadchodzi godzina, w której każdy, kto was zabije, będzie sądził, że oddaje cześć Bogu. Będą tak czynić, bo nie poznali ani Ojca, ani Mnie. J 15, 26 – 16,3

Często jest tak, że podczas wzrastania w relacji z Panem Bogiem człowiek zaczyna czuć Cię coraz lepiej. Jego dusza, serce i umysł są coraz bardziej wyciszone i pełne ufności. Ten stan wewnętrznej lekkości nie musi trwać przez całe życie. Prędzej, czy później przychodzą większe lub mniejsze próby. Tak samo było z uczniami Chrystusa. Jezus jako dobry i mądry nauczyciel przygotowywał ich do przezwyciężania przeciwności. W dzisiejszej Ewangelii zapowiada Apostołom Ducha Prawdy, który ma dać im siłę i wymowę do dawania świadectwa. Wiemy, że tak też się staje. Pierwsi uczniowie wkrótce stają się mężnymi wyznawcami wiary, którzy pieczętują swoje świadectwa męczeńskim przelaniem krwi.
Wyobraź sobie, że Jezus mówi do Ciebie w dzisiejszej Ewangelii. Usłysz obietnicę Ducha Świętego, który chce wejść w żywszą relację z Tobą. Postanów sobie rozmawiać z Nim częściej. Spróbuj już teraz zacząć duchowe przygotowanie do Zesłania Ducha Świętego. Pozwól Mu bardziej zadziałać w Twoim życiu. Z Nim naprawdę mijają wszelkie lęki i zwątpienia. On daje tak silny, wewnętrzny pokój, że człowiek nie wie, co to załamanie.
Kościół wspomina dzisiaj św. Ritę – patronkę od spraw beznadziejnych. Ta wspaniała, Boża kobieta miała naprawdę ciężką misję w życiu. Ona musiała w samotności stoczyć walkę o zbawienie męża, dzieci oraz rodzin, które nie popierały jej wartości. Okupiła to wielkim cierpieniem i utratą najbliższych osób. Z Bożą pomocą udało się jej zasiać wiarę na ciężkiej, skamieniałej glebie. Po okresie największego odrzucenia i samotności św. Rita wstąpiła do klasztoru augustianek, gdzie wiodła prawdziwie święte życie. Dzisiaj wstawia się za tymi, którzy mają w życiu najbardziej pod górkę. Zawierz jej swoje największe problemy i zmartwienia. Proś za jej wstawiennictwem Boga z głęboką wiarą i ufnością. Oddawaj się woli Bożej, a z pewnością przejdziesz wszelkie próby, tak jak dzisiejsza patronka oraz wspomniani wcześniej apostołowie.
Panie, dziękuję za to, że jesteś ze mną we wszystkich chwilach doświadczeń. Dziękuję za Ducha Świętego, który mnie podtrzymuje i napełnia nadzieją. Dziękuję także za życie i świadectwo św. Rity, którą wspaniale umacniałeś podczas ziemskiej drogi. Ufam, że i mnie tak poprowadzisz przez życie, dzięki jej wstawiennictwu.
Św. Rito – módl się za nami.
Dzisiejsze załączniki dodadzą Ci siły i pomogą prawdziwie zaufać;

oraz

oraz

One Reply to “Nie załamuj się”

Dodaj komentarz