Prawda, która uzdrawia

Jezus powiedział do Żydów, którzy Mu uwierzyli: «Jeżeli trwacie w nauce mojej, jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli». J 8, 31-32

Czy jesteś prawdziwym uczniem Jezusa? Czy trwasz w nauce swojego Mistrza? Czy przylgnąłeś już całym sercem do odwiecznej Prawdy? Czy poznałeś odpowiedzi na najważniejsze pytania w życiu? Czy możesz powiedzieć o sobie, że jesteś w pełni wolnym człowiekiem?

Powyższe pytania mogą być swoistym mini testem Twojej wiary i relacji z Bogiem. Jeśli pięciokrotnie odpowiedziałeś TAK, to można śmiało powiedzieć, że jesteś niedaleko Królestwa Bożego. Zdaję sobie sprawę, że wcale nie musi być u Ciebie tak kolorowo i może część Twoich odpowiedzi jest negatywna lub nie potrafisz określić się. Jak w takim razie dojść do tej pełnej prawdy i stać się w pełni wolnym człowiekiem?

Najlepiej było by popatrzeć na swoje życie oczami Boga. To może być trudne, ale z pomocą przyjdzie Ci wyobraźnia. Zobacz moment Twojego zaistnienia, gdy począłeś się w łonie mamy. Stałeś się wtedy kolejnym cudownym stworzeniem, które otrzymało nieśmiertelną duszę. Od tej chwili stałeś się wielkim skarbem dla Boga. On wpatrywał się w Ciebie dzień i noc i błogosławił Tobie, abyś mógł wzrastać w każdej sferze.

W pewnym momencie pojawiły się także niszczycielskie siły, które wielokrotnie próbowały oddalić Cię od Stwórcy i Jego planu na Twoje życie i zbawienie. Ty nie raz mogłeś nabierać się na te pułapki, ale ostatecznie doszedłeś do momentu, że tu i teraz czytasz te słowa (czyli pragniesz bliskości Boga) i zgłębiasz odwieczną prawdę o sobie, Bogu i świecie. Prawdą jest Jezus. Z Nim, w Nim i dla Niego jesteś w stanie przenosić góry i pokonać każdą trudność. Nawet w chwilach, gdy czujesz się całkowicie bezradny, możesz oddać się Chrystusowi i być spokojny, że On poprowadzi Cię i pomoże podnieść się po nawet najbardziej druzgocącej porażce. Takie oparcie na Panu Bogu daje niesłychany pokój serca.

W świetle prawdy płynącej z Ewangelii życie staje się naprawdę jasne i przejrzyste, a grzech wydaje się być bardzo śmieszny i niepotrzebny. Oczywiście człowiek czasami oddala się od prawdy i w swej słabości ulega kłamstwom i podszeptom diabła, który podrzuca jakieś fałszywe zamienniki prawdziwego szczęścia. Jednak dzięki łasce dobrego korzystania z rozumu można nauczyć się, jak nie upadać po raz kolejny w te same zasadzki.

Podziękuj dzisiaj Bogu za to, że poznałeś Go i wciąż starasz się zbliżać do Niego. Zapragnij życia w prawdzie i pełnym świetle, aby nie dawać się już tak łatwo zwodzić pokusom szatana. Demaskuj i zwyciężaj przeciwnika Bożym słowem, postem i modlitwą. Gdy będziesz silny Bogiem, nie będziesz lękał się nawet największych wrogów.

Polecam dzisiaj bardzo ciekawe i uzdrawiające załączniki:

oraz

Dodaj komentarz