Pokonaj swojego Goliata

Dawid rzekł do Saula: «Niech niczyje serce się nie trapi! Twój sługa pójdzie stoczyć walkę z tym Filistynem». Saul odpowiedział Dawidowi: «To niemożliwe, byś stawił czoło temu Filistynowi i walczył z nim. Ty jesteś jeszcze chłopcem, a on wojownikiem od młodości». Powiedział Dawid: «Pan, który wyrwał mnie z łap lwów i niedźwiedzi, wybawi mnie również z ręki tego Filistyna». Rzekł więc Saul do Dawida: «Idź, niech Pan będzie z tobą!»(…) Dawid odrzekł Filistynowi: «Ty idziesz na mnie z mieczem, dzidą i zakrzywionym nożem, ja zaś idę na ciebie w imię Pana Zastępów, Boga wojsk izraelskich, którym urągałeś.(…)

Potem sięgnął Dawid do torby pasterskiej i wyjąwszy z niej kamień, wyrzucił go z procy, trafiając Filistyna w czoło, tak że kamień utkwił w czole, i Filistyn upadł twarzą na ziemię. Tak to Dawid odniósł zwycięstwo nad Filistynem procą i kamieniem; trafił Filistyna i zabił go, nie mając w ręku miecza. (…)Gdy spostrzegli Filistyni, że ich wojownik zginął, rzucili się do ucieczki. 1 Sm 17, 32-33. 37. 45. 49. 51.

Wyobraź sobie prostego chłopca, który ma w sobie więcej odwagi i sprytu niż całe wojsko… On wbrew zdrowemu rozsądkowi i wszystkim opiniom staje naprzeciw Goliata … Jest wyśmiewany i poniżany… Mimo wszystko nie poddaje się… Bierze swoją procę i kilka kamieni i… zwycięża!!! Tak wiem – to brzmi, jak bajka… Nie było w niej smoka, ale był Goliat, który może obrazować każdy Twój problem… Może to konkretny grzech albo lęk, brak przebaczenia, poraniona relacja z rodzicami, czy przyjaciółmi…

Czy nie za bardzo uwierzyłeś osłabiającym opiniom lub wewnętrznym podszeptom od złego, który wciąż mówi: ,,nie dasz rady…” Tak może być z grzechami, lekcjami i wszystkimi zadaniami… A życie ucieka… Pan w powyższej scenie pokazuje, że idąc na konfrontację z Goliatem masz wyposażyć się w wiarę, siłę i prawdziwe męstwo – wtedy odniesiesz zwycięstwo…

Dziękuję Ci Panie za to, że każdego dnia dajesz mi wiarę, siłę i męstwo do pokonywania Goliatów, które zły stawia na mojej drodze. Dziękuję za to, że wciąż ze mną jesteś!

oraz coś od Tau

One Reply to “Pokonaj swojego Goliata”

Dodaj komentarz