Otwórz serce i uszy

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże.

Lecz jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie, a nie przyjmą was, wyjdźcie na jego ulice i powiedzcie: Nawet proch, który z waszego miasta przylgnął nam do nóg, strząsamy wam. Wszakże to wiedzcie, że bliskie jest królestwo Boże. Powiadam wam: Sodomie lżej będzie w ów dzień niż temu miastu». Łk 10, 1-12

Uczniowie Pana (kapłani, wierni świeccy) każdego dnia wychodzą z pokojem Chrystusa do różnych miejsc. Ich głoszenie Ewangelii słychać w kościołach, szkołach, na ulicach, domach, miejscach pracy oraz podczas różnych wydarzeń. Kto ich słucha? Ilu ludzi ma otwarte uszy? Sodomie lżej będzie niż tym, którzy nie chcieli słuchać. Jakże biedni są Ci, którzy zamknęli swoje serca (lub ktoś im zamknął, a oni na to zbyt łatwo pozwolili). Jakie jest Twoje serce? Czy chłoniesz naukę Jezusa? Czy prosisz o coraz bardziej otwarte serce na Boga?

Pierwszego dnia siódmego miesiąca kapłan Ezdrasz przyniósł Prawo przed zgromadzenie, w którym uczestniczyli przede wszystkim mężczyźni, lecz także kobiety oraz wszyscy inni, którzy byli zdolni słuchać. I czytał z tej księgi, zwrócony do placu znajdującego się przed Bramą Wodną, od rana aż do południa przed mężczyznami, kobietami i tymi, którzy mogli rozumieć; a uszy całego ludu były zwrócone ku księdze Prawa. Ne 8, 2-3

Uszy całego ludu były zwrócone ku Bogu. Ależ to pięknie brzmi.

Boże, kochany Ojcze, błagam Cię za mną i każdym Twoim dzieckiem na ziemi. Otwórz nasze serca i uszy na Twój głos. Poślij nas do ludzi z Twoim pokojem i otwieraj wnętrza tych, do których nas poślesz. Niech Prawda zwycięża każdego dnia!

Bliskie jest królestwo Boże.
Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Mk 1, 15

Maryjo, kochana Mamo, Ty tyle razy prosiłaś i wciąż prosisz: NAWRACAJCIE SIĘ, SŁUCHAJCIE MEGO SYNA, BĄDŹCIE GOTOWI NA JEGO PRZYJSCIE, POKUTUJCIE… Mamo, proszę, wstawiaj się za nami, abyśmy byli otwarci na głos Boga.
Św. Józefie, poprowadź nas w misji ewangelizacji.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Polecam piękną ewangelizację młodej dziewczyny, która już odeszła do Pana:

Dodaj komentarz