Oto tu

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon. Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz. Łk 11, 31-32

Wyobraź sobie Jezusa, który śmiało staje przed tłumami i autorytatywnie wypowiada się, że OTO TU jest coś więcej niż Salomon z całą mądrością i Jonasz z pamiętnym nawoływaniem do nawrócenia. Popatrz na biednych ludzi, którzy nie otwierają się na łaskę widzenia Zbawiciela. Czy dzisiaj nie jest podobnie?

Gdzie dzisiaj Jezus woła OTO TU JESTEM? On na pewno jest i czeka w Eucharystii, spowiedzi, drugim człowieku (zwłaszcza w tym najmniejszym, ubogim) i we wnętrzu Twojego serca. Proś o łaskę poznania Go, pokochania i przylgnięcia do Niego całym swoim ciałem, duszą i umysłem. Gdy będziesz z Panem w żywej relacji, to zaczniesz mniej lub bardziej świadomie prowadzić innych do Źródła światła i miłości.

Przez Niego otrzymaliśmy łaskę i urząd apostolski, aby ku chwale Jego imienia pozyskiwać wszystkich pogan dla posłuszeństwa wierze. Wśród nich jesteście i wy, powołani przez Jezusa Chrystusa. Do wszystkich przez Boga umiłowanych, powołanych świętych, którzy mieszkają w Rzymie: łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa! Rz 1, 5-7

Stań się narzędziem pozyskującym tak zwanych nowych pogan, którzy zatracili się w codziennej gonitwie za marnościami tego świata. Pozwól Bogu działać w Twoim otoczeniu. Ogłaszaj łaskę i pokój od Boga.

Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
cieszcie się, weselcie i grajcie. Ps 98, 4

Boże, kochany Ojcze, Ty tak bardzo pragniesz powrotu wszystkich swoich synów i córek, którzy zagubili się w tym świecie. Nieś Panie miłość i światło przez tych, którzy otworzyli się na łaskę, poznali Cię i przylgnęli do Ciebie całym sercem.
Maryjo, kochana Mamo, polecam Ci zwłaszcza tych, którzy jeszcze nie rozpoznają, gdzie jest Twój Syn. Proszę, wstawiaj się za nimi, aby mogli otworzyć oczy serca.
Św. Józefie, dziękuję za Twoje codzienne prowadzenie, troskę i opiekę. Proszę, pomóż mi pokornie nieść Boże światło.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dzisiejszy załącznik jest pełen Bożego Ducha:

oraz

Dodaj komentarz