Moc Ewangelii

Pewien faryzeusz zaprosił Jezusa do siebie na obiad. Poszedł więc i zajął miejsce za stołem. Lecz faryzeusz, widząc to, wyraził zdziwienie, że nie obmył wpierw rąk przed posiłkiem. Na to Pan rzekł do niego: «Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości. Nierozumni! Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza? Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste». Łk 11, 37-41

Kto lubi chodzić brudny, śmierdzący, ubrany w jakieś najgorsze, obdarte ubrania? Myślę, że bardzo mało jest takich osób, które doszły do tego poziomu i są w stanie totalnej beznadziei. Ogromna większość ludzi bardzo dużo czasu poświęca na swój wygląd zewnętrzny. Prawie wszyscy chcą wyglądać w miarę przyzwoicie. DLACZEGO TAK NIE JEST Z WNĘTRZEM? Tu jest zupełnie odwrotnie. Coraz więcej osób jest totalnie ubabrana w grzechach. Ich wnętrza są tak zaniedbane, że można poczuć przeszywający ból.

Panie Jezu, ratuj nas i pomóż wejść w głębie swojego serca, przyznać się do win i prosić o uzdrowienie.

Bracia: Ja nie wstydzę się Ewangelii, jest bowiem ona mocą Bożą ku zbawieniu dla każdego wierzącego, najpierw dla Żyda, potem dla Greka. W niej bowiem objawia się sprawiedliwość Boża, która od wiary wychodzi i ku wierze prowadzi, jak jest napisane: «A sprawiedliwy żyć będzie dzięki wierze». Albowiem gniew Boży objawia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi, którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta. To bowiem, co o Bogu można poznać, jawne jest wśród nich, gdyż Bóg im to ujawnił.

Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty – wiekuista Jego potęga oraz bóstwo – stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła, tak że nie mogą się oni wymówić od winy, ponieważ, choć Boga poznali, nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali, lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce. Podając się za mądrych, stali się głupimi. «I zamienili chwałę» niezniszczalnego Boga «na podobizny» i obrazy śmiertelnego człowieka, ptaków, czworonożnych zwierząt i płazów.

Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości, tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. Rz 1, 16-25

EWANGELIA PROWADZI DO WIARY. ONA JEST MOCĄ BOŻĄ! Otwieraj Ewangelie. Czytaj. Rozważaj. Słuchaj mądrych, sprawdzonych kaznodziejów. Twoje wnętrze ZACZNIE ŻYĆ i rozumieć coraz więcej. Bóg powoli pomoże Ci odkryć prawdę. Zaczniesz żyć według Bożej prawdy i głosić ją innym. Zostaniesz uwolniony od bezczeszczenia swojego ciała, a demony stracą ŁUP NIECZYSTOŚCI, którym stałeś się. Zaczniesz prawdziwie służyć Stwórcy i prowadzić do Niego innych.

Maryjo, kochana Mamo, proszę Cię, wstawiaj się za nami, biednymi dziećmi, które tak bardzo zatraciły się w dbaniu o to, co jest zewnętrze i zapomniały o głębinach naszych wnętrz.
Św. Józefie, dziękuję za Twoją codzienną troskę i prowadzenie, aby mężnie iść za Panem i głosić prawdę i moc Ewangelii.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dodaj komentarz