Nigdy nie jesteś sam!

Uczniowie rzekli do Jezusa: «Oto teraz mówisz otwarcie i nie opowiadasz żadnej przypowieści. Teraz wiemy, że wszystko wiesz i nie potrzeba, aby Cię kto pytał. Dlatego wierzymy, że od Boga wyszedłeś». Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat». J 16, 29-33

Wyobraź sobie powyższy dialog Jezusa z Apostołami. Zauważ zapał uczniów, którzy cieszą się z tego, że wreszcie zaczynają wszystko rozumieć i czują, że ich wiara jest mocna. Chrystus trochę gasi ich entuzjazm mówiąc, że nadchodzi moment, kiedy rozproszą się. To będą dla nich ciężkie próby. Jezus mimo nadchodzącego opuszczenia, nie lęka się, ponieważ wie, że jest i będzie z Nim Ojciec.

W tym momencie zatrzymaj się chwilę i popatrz na swoje życie. Czy doświadczyłeś już trudnej samotności? Może nawet masz wokół siebie kilka osób, ale nie czujesz się przy nich w pełni kochany, akceptowany i umacniany. Spróbuj wejść w taką głębszą rozmowę/modlitwę z Bogiem Ojcem. Poproś Go o silną wiarę w Jego obecność przy Tobie, abyś przestał wątpić i zamartwiać się tym światem. Proś o głęboki pokój w sercu, wynikający z tego, że jest z Tobą Stwórca.

Bóg wstaje i rozpraszają się Jego wrogowie,
pierzchają przed Jego obliczem ci, którzy Go nienawidzą.
Jak dym przez wiatr rozwiany,
jak wosk, co rozpływa się przy ogniu,
tak giną przed Bogiem grzesznicy.
A sprawiedliwi cieszą się i weselą przed Bogiem,
i rozkoszują radością.
Śpiewajcie Bogu, grajcie Jego imieniu,
bo Pan Mu na imię.
Ojcem dla sierot i wdów opiekunem
jest Bóg w swym świętym mieszkaniu.
Bóg dom gotuje dla opuszczonych,
jeńców prowadzi ku lepszemu życiu. Ps 68, 2-7

Boże, Tato, dziękuję za to, że prowadzisz mnie przez życie i chronisz przed złem. W Tobie jest cała moja nadzieja. Dziękuję za pokój serca i głęboką pewność, że jesteś ze mną i nie muszę bać się wrogów oraz żadnych zadań, które stawiasz przede mną. Wiem, że jestem tylko kruchym naczynkiem, które jest bezpieczne jedynie w Twoich rękach. Tobie ufam i jestem spokojny.

Dodaj komentarz