Tata, który naprawdę kocha

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: O cokolwiek prosilibyście Ojca, da wam w imię moje. Do tej pory o nic nie prosiliście w imię moje: proście, a otrzymacie, aby radość wasza była pełna. Mówiłem wam o tych sprawach w przypowieściach. Nadchodzi godzina, kiedy już nie będę wam mówił w przypowieściach, ale całkiem otwarcie oznajmię wam o Ojcu. W owym dniu będziecie prosić w imię moje, i nie mówię wam, że Ja będę musiał prosić Ojca za wami. Albowiem Ojciec sam was miłuje, bo wy Mnie umiłowaliście i uwierzyliście, że wyszedłem od Boga. Wyszedłem od Ojca i przyszedłem na świat; znowu opuszczam świat i idę do Ojca». J 16, 23b-28

Nie wiem, ile masz lat i jakiego prezentu oczekujesz na Dzień Dziecka. Wiem natomiast, że jesteś dzieckiem Bożym i masz kochającego Tatę w niebie, który MIŁUJE CIĘ. To powiedział sam Pan Jezus, który jest pełnią prawdy, więc nie mógł pomylić się.

Myślę, że najpiękniejszym prezentem jaki można było dzisiaj otrzymać w tym wyjątkowym dniu, jest zapewnienie o miłości Boga Ojca. On dał życie każdemu (także mi i Tobie). Co więcej, ukazał pełnię miłości w swoim Synu i pokazał kierunek, w którym mamy zmierzać, aby radować się w Nim na wieki.
Aby jeszcze mocniej docenić niezwykłość kochającego, odwiecznego Taty przytoczę słowa najlepszego współczesnego trenera (według mnie) Jürgena Kloppa (obecnie trenuje Liverpool, z którym drugi raz z rzędu gra w finale Ligi Mistrzów, to jemu zawdzięczamy największy rozwój Roberta Lewandowskiego, który dokonał się kiedyś w Borussi Dortmund):

Jezus Chrystus jest najważniejszą osobą w historii. Dla mnie to łatwa odpowiedź. Ten człowiek przychodzi na świat i ma jasną misję, która wcale nie jest łatwa do osiągnięcia. Na końcu swego życia wziął na siebie wszystkie grzechy ludzi i został przybity do krzyża. To było największym osiągnięciem wszechczasów, ponieważ zmieniło wszystko. My, ludzie, w żaden sposób nie moglibyśmy tego dokonać. I nie musimy tego robić, ponieważ mamy kogoś, kto uczynił to za nas i to jest ogromne pocieszenie.

Kto zrozumie życie, mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, ten pojmie miłość Boga Ojca. Naprawdę możemy czuć się bezpiecznie będąc w bliskiej relacji ze swoim Stwórcą. Choć czasami może przytłaczać zło szalejące na tym świecie, to jednak Tata jest ponad tym wszystkim i czeka na nas w miejscu, gdzie jest mieszkań wiele…

Chciałbym podzielić się także kilkoma zdaniami bardzo uduchowionej kobiety, która w kontekście dnia dziecka napisała list motywujący do bezdomnej kobiety:

Bóg Ojciec jest ojcem dobrym i kochającym. On chce naszego dobra i naszej radości. Czasem trudno to zrozumieć, patrząc na zło tego świata, ale On kocha… Kochana Pani Ewo! Niech Pani pomyśli, co czułby ziemski ojciec, czy ziemska matka patrząc na swoje ukochane dziecko, które nie ma domu. Mnie serce bardzo bolałoby. Bardzo. Co musi czuć w takim razie Bóg Ojciec, który kocha człowieka o wiele bardziej niż rodzice ziemscy? Co On czuje? Myślę, że On chce pomóc swojemu synowi, czy swojej córce. Tylko trzeba szczerze zawołać do Niego. Niedługo jest Dzień Dziecka, Dzień Ojca. To dobra okazja, żeby w Dzień Dziecka zawołać do swojego Ojca Niebieskiego: TATO! RATUJ! Bo nie mam siły!

Kiedy w Dzień Dziecka córka woła do taty – Tato, Ratuj, to czy ojciec może odwrócić się od dziecka? Chyba nie… Może właśnie w Dzień Dziecka Bóg Ojciec da Pani siły do zmiany na lepsze.

Pani Ewciu! Jest Pani córką Boga niezależnie od tego, ile ma Pani lat. Jest Pani maleńkim dzieckiem w rękach Boga. Prawie miesiąc po Dniu Dziecka jest Dzień Ojca. Może w tym dniu będzie Pani dziękować Bogu za siłę, którą wlał w Pani serce. Może na Dzień Ojca dostanie Pani dach nad głową i godne warunki do życia.

Kochana Pani Ewciu! Niech Pani spróbuje zawołać do Boga Ojca i swojej Matki Maryi nawet, kiedy brak sił i chęci do życia. Może w te piękne dni Bóg ulituje się nad Panią.” Monika
Niech ten list pomoże Ci dzisiaj wejść w szczery dialog, modlitwę z kochanym Tatą w niebie…

Boże – Ojcze, kochany Tato, Tatusiu, dziękuję za życie, za każdy dzień, za wszystkie łaski, za rozświetlanie drogi i najtroskliwszą opiekę. Pomóż mi wiernie dojść do Ciebie i uwielbiać Cię w nieskończoności…

Dodaj komentarz