Kogo szukasz?

Maria Magdalena stała przed grobem, płacząc. A kiedy tak płakała, nachyliła się do grobu i ujrzała dwóch aniołów w bieli, siedzących tam, gdzie leżało ciało Jezusa – jednego w miejscu głowy, drugiego w miejscu nóg. I rzekli do niej: «Niewiasto, czemu płaczesz?» Odpowiedziała im: «Zabrano Pana mego i nie wiem, gdzie Go położono». Gdy to powiedziała, odwróciła się i ujrzała stojącego Jezusa, ale nie wiedziała, że to Jezus.

Rzekł do niej Jezus: «Niewiasto, czemu płaczesz? Kogo szukasz?» Ona zaś, sądząc, że to jest ogrodnik, powiedziała do Niego: «Panie, jeśli ty Go przeniosłeś, powiedz mi, gdzie Go położyłeś, a ja Go zabiorę». Jezus rzekł do niej: «Mario!» A ona, obróciwszy się, powiedziała do Niego po hebrajsku: «Rabbuni», to znaczy: Mój Nauczycielu!

Rzekł do niej Jezus: «Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: „Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego”». Poszła Maria Magdalena i oznajmiła uczniom: «Widziałam Pana», i co jej powiedział. J 20, 11-18

Kogo szukasz? Za kim tęsknisz? Kto może zaspokoić wszystkie pragnienia Twego serca? Czy zabrał Ci ktoś Jezusa – Twoją największą Miłość? Pójdź dzisiaj znowu na Msze świętą. Usłysz swoje imię z Jego ust tak jak Maria. Rozraduj się po raz kolejny i nie zatrzymuj Go tylko dla siebie. Opowiadaj innym: WIDZIAŁAM PANA! Niech inni także dowiedzą się, gdzie można spotkać Zmartwychwstałego.

W dniu Pięćdziesiątnicy Piotr mówił do Żydów: «Niech cały dom Izraela wie z niewzruszoną pewnością, że tego Jezusa, którego ukrzyżowaliście, uczynił Bóg i Panem, i Mesjaszem». Gdy to usłyszeli, przejęli się do głębi serca: «Cóż mamy czynić, bracia?» – zapytali Piotra i pozostałych apostołów. «Nawróćcie się – powiedział do nich Piotr – i niech każdy z was przyjmie chrzest w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów waszych, a otrzymacie w darze Ducha Świętego. Bo dla was jest obietnica i dla dzieci waszych, i dla wszystkich, którzy są daleko, a których Pan, Bóg nasz, powoła».

W wielu też innych słowach dawał świadectwo i napominał: «Ratujcie się spośród tego przewrotnego pokolenia!» Ci więc, którzy przyjęli jego naukę, zostali ochrzczeni. I przyłączyło się owego dnia około trzech tysięcy dusz. Dz 2, 36-41

Mów o Jezusie z taką mocą Ducha Świętego jak św. Piotr. Niech ludzie przejmują się do głębi serca i pytają Cię, co mają czynić? Wskazuj im wtedy Ewangelię i słowa Chrystusa. Ratuj dusze poprzez swoje świadectwo i głoszenie słowa Bożego. Nie bój się mówić stanowczo: RATUJCIE SIĘ SPOŚRÓ TEGO PRZEWROTNEGO POKOLENIA!

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy oczekują Jego łaski,
aby ocalił ich życie od śmierci
i żywił ich w czasie głodu. Ps 33, 18-19

Niektórzy zaczynają mówić o znakach w obecnych czasach. Była pandemia. Jest wojna. Mówi się o głodzie (patrz sytuacja w Szanghaju). Ja wolę słowo Boże: ŻYWIŁ ICH W CZASIE GŁODU. Są osoby, które przetrwały dziesiątki lat w cudowny sposób, poprzez spożywanie jedynie Ciała i Krwi Chrystusa. A ja ufam, że mając chociaż okruszynę chleba, będę miał zawsze Ciało Chrystusa i będę żył tyle, ile Bóg zapragnie. ON JEST MOIM POKARMEM!

Zmartwychwstały Panie, Ciebie wciąż szukam i znajduję w Eucharystii, Słowie Bożym, modlitwie i drugim człowieku! Dziękuję za Twoją nieustanną odpowiedź na moją tęsknotę miłości.
Maryjo, kochana Mamo stale prowadząca mnie do Twego Syna, dziękuję za to, że wciąż zbliżasz moje serce do Twego Niepokalanego Serca i Najświętszego Serca Jezusa Chrystusa.
Św. Józefie, dziękuję za twoją miłość i opiekę. Proszę, wstawiaj się za wszystkimi, którzy na próżno szukają spełnienia tęsknoty miłości w ludziach i rzeczach, a zapominają o jedynym, czystym Źródle Miłości.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dzisiejszy załącznik otworzy Twoje serce na modlitwę:

Dodaj komentarz