Kogo słuchać?

A liczny tłum chętnie Go słuchał. Mk 12, 37b

Wyobraź sobie tłum ludzi, który chętnie wsłuchuje się w każde słowo Jezusa. Zobacz ich prawdziwy głód prawdy, miłości i nadziei. Chrystus był dla nich pierwszym Nauczycielem. Jak jest dzisiaj? Czy tłumy podobnie jak wtedy z chęcią słuchają Boga? Czy Jego mądrość przeminęła? Czy ta nauka nie nadaje się na dzisiejsze, nowoczesne czasy? Do której grupy ludzi należysz? Zakładam, że czytając te słowa, masz pragnienie wsłuchiwania się w Boży głos. Blog – Wypłyń na głębię to tylko jedno z malutkich miejsc, w którym można otrzymać odrobinę światła. W tym miejscu wielu ludzi zaczyna pragnąć głębszej relacji z Panem. Jeśli faktycznie należysz do osób, które chcą zrobić w swoim życiu coś więcej, to trzeba chętnie słuchać Jezusa na wielu płaszczyznach. Zacząć trzeba od częstej Eucharystii, na której Bóg przemawia najmocniej. Uczęszczaj do kościoła z wewnętrznym zapałem i świadomością, że posłuchasz samego Stwórcy. Kolejnym miejscem, w którym możesz usłyszeć silny głos Boga jest sakrament pokuty. Nie stroń od niego. Jezus pełen miłosierdzia zawsze czeka tam na Ciebie. Otwieraj systematycznie Pismo święte w domu, czytaj choćby kilka zdań i trwaj parę minut. Słuchaj… Słuchaj… Słuchaj… Wielką i nieocenioną radością niech będzie dla Ciebie także każde rozważanie Słowa Bożego na spotkaniu wspólnotowym, pielgrzymkowym, czy rekolekcyjnym. Walcz o takie momenty w Twoim życiu.
Bóg zaprasza Cię dzisiaj do słuchania. Nie wzbraniaj się przed Jego słowami. Jeśli poznasz Bożą naukę, zachowasz ją w sercu i zaczniesz przekazywać dalej, to czeka Cię wielka radość;

Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego. J 14, 23

Przyjmij tę obietnicę w swoim sercu i uwierz, że Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty chcą w Tobie przebywać i odkrywać całe piękno człowieczeństwa i świata.
Panie, dziękuję za to, że mogę z radością i ochotą wsłuchiwać się w Twoje słowa każdego dnia. Proszę za wszystkimi ludźmi, którzy teraz czytają te słowa, abyś dał im takie pragnienie. Niech Dobra Nowina zagości w sercu każdego spragnionego człowieka.
Pierwszy dzisiejszy załącznik to jedna z najlepszych prezentacji jakie widziałem w internecie. Natomiast drugi dodatek sprawi, że Eucharystia już nigdy nie będzie dla Ciebie nudna.

oraz

Dodaj komentarz