Jesteś ważny!

A mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic już więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! Czyż nie sprzedają pięciu wróbli za dwa asy? A przecież żaden z nich nie jest zapomniany w oczach Bożych. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Łk 12, 4-7

Nie wiem, czy drżałeś już kiedyś o swoje życie. Czasami są takie ekstremalne sytuacje, w których serce zatrzymuje się na chwilę. Taki stan można odczuć np.: podczas wypadku na drodze, w górach (gdy jest bardzo zła pogoda lub sama trasa zakłada wielkie ryzyko), w chwili zaatakowania przez złodzieja. Z pewnością niektóre osoby przeżywają silny lęk także podczas mniej ekstremalnych chwil. Niektórzy zamierają na chwile, gdy zobaczą swojego wymagającego szefa. 🙂

Nie ważne jaką masz odporność na stres, czy też lęk. Popatrz na dzisiejsze słowa Jezusa z Ewangelii. Zapytaj Go, czego tak naprawdę boisz się i czy warto drżeć przed osobami, które nie mogą zrobić Ci zbyt wiele. Spróbuj także zbadać swoje serce pod kątem takiej zdrowej bojaźni Bożej. Czy masz w swoim wnętrzu ogromny respekt do Boga i chcesz słuchać Jego woli w każdej sferze swojego życia? Odpowiedz sobie szczerze. Jeśli znajdziesz gdzieś w swoim sercu taki grzeszny skrawek, którego jeszcze nie oddałeś Panu, to zrób to dzisiaj i zaproś Go w to ciemne miejsce, aby uzdrowił Cię.

Słowo Boże ma skłaniać Cię nie tyle do refleksji, co do rozmowy z Jezusem Chrystusem. Oddaj Mu po raz kolejny siebie. Podziękuj za nowe światło na życie. Poproś, aby całkowicie zabrał od Ciebie lęk, byś mógł śmiało iść przez życie i głosić wielkość Boga, który dzień za dniem pozwala Ci żyć i kochać. Podziękuj także za to, że jesteś dla niego WAŻNY! Może tych słów najbardziej dzisiaj potrzebowałeś!

Panie, słysząc, że jestem dla Ciebie ważny – już nie potrzebuję szukać w świecie potwierdzenia mojej wartości. Nikt nigdy nie zbudował mnie tak jak Ty. Dlatego też dla Ciebie nie chcę zatrzymywać się w dobru. Pragnę czynić je wciąż i wciąż na Twoją chwałę!

Dzisiejsze załączniki dadzą Ci dużo pewności siebie;

oraz

oraz

Dodaj komentarz