Ja jestem. Nie bój się.

Po rozmnożeniu chlebów, o zmierzchu uczniowie Jezusa zeszli nad jezioro i wsiadłszy do łodzi, zaczęli się przeprawiać przez nie do Kafarnaum. Nastały już ciemności, a Jezus jeszcze do nich nie przyszedł; jezioro burzyło się od silnego wichru. Gdy upłynęli około dwudziestu pięciu lub trzydziestu stadiów, ujrzeli Jezusa kroczącego po jeziorze i zbliżającego się do łodzi. I przestraszyli się. On zaś rzekł do nich: «To Ja jestem, nie bójcie się». Chcieli Go zabrać do łodzi, ale łódź znalazła się natychmiast przy brzegu, do którego zdążali. J 6, 16-21

Może nastały w Twoim życiu ciemności i wszystko burzy się dokoła. Zobacz siebie w tej Ewangelii. Zauważ Jezusa kroczącego spokojnie ponad tą ciemnością i wzburzeniami. Usłysz: nie bój się, Ja jestem… Bądź spokojny. Kiedy On zapragnie, Twoja łódź będzie przy bezpiecznym brzegu. Zaufaj i nie lękaj się.

Oczy Pana zwrócone na bogobojnych,
na tych, którzy oczekują Jego łaski,
aby ocalił ich życie od śmierci
i żywił ich w czasie głodu. Ps 33, 18-19

Panie Jezu, dziękuję za przeprowadzenie mnie przez każdą ciemność i wzburzone chwile. Wiem, że Ty jesteś i czuwasz nade mną. Kocham Cię Panie i Tobie całkowicie powierzam moje życie. Czyń ze mną, co tylko zechcesz.

Maryjo, kochana Mamo, która stale czuwasz nad nami i wypraszasz potrzebne łaski. Proszę, wstawiaj się za nami, Twymi dziećmi, aby nie zabrakło nam ufności i wiary w to, że Twój Syn jest przy nas i o wszystko zadba, jeśli pozwolimy Mu prowadzić się i będziemy współpracować z Jego łaską.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Dodaj komentarz