Dziecięca ufność i prostota

Przynosili Jezusowi dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: «Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego». I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je. Mk 10, 13-16

Spróbuj odnaleźć się w powyższym obrazie. Przypomnij sobie dziecięcą miłość do Jezusa, którą miałeś podczas Pierwszej Komunii Świętej. Czy potrafisz jeszcze tak kochać? Co się stało z Twoją prostotą wiary i dziecięcym zaufaniem? Proś dzisiaj Jezusa o odnowienie w sobie takiej miłości. Przylgnij do Niego tak, jak małe dziecko. Przestań bać się świata i opinii dorosłych. Zatrzymaj się chociaż na chwilę i nabierz dystansu do przyziemnych spraw.

Pan stworzył człowieka z ziemi i znów kazał mu do niej wrócić. Dał ludziom dni pod liczbą i czas odpowiedni, dał im też władzę nad wszystkim, co jest na ziemi. Przyodział ich w moc podobną do swojej i uczynił ich na swój obraz. Dał im wolną wolę, język i oczy, uszy i serce zdolne do myślenia. Napełnił ich wiedzą i rozumem, o złu i dobru ich pouczył. Umieścił oko swoje w ich sercu, aby wielkość swoich dzieł im ukazać. Święte imię Jego wychwalać będą i wielkość Jego dzieł opowiadać. Przed Nim są zawsze ich drogi, nie skryją się przed Jego oczami. Syr 17, 1-3. 6-10. 15

Przez wiele lat Twoja wiara, nadzieja i miłość mogły pięknie wzrastać ku chwale Stwórcy. Nie wiem, jak było w Twoim przypadku, ale jeśli masz poczucie, że straciłeś wiele czasu na głupoty, to dziękuj za to, że teraz czytasz ten wpis i możesz wrócić do pierwotnej miłości, która z pewnością jest w głębi Twojego serca. Jak ktoś mądrze powiedział: ,,życie, to nie jest bieg na 100 metrów, w którym słaby start przekreśla wynik. Życie to bieg długodystansowy, w którym każdy ma swoją metę. Ważne, żeby wreszcie ogarnąć się i biec w dobrą stronę.” Życzę Ci dużo siły w tym biegu. Jednocześnie jestem pewien, że nie zabraknie Ci łaski Stwórcy, któremu najbardziej zależy na Twojej wygranej.

Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że tajemnice królestwa objawiłeś prostaczkom. Por. Mt 11, 25

Tato, dziękuję za codzienne wsparcie i prowadzenie mnie do Twojego Królestwa. Pomóż otworzyć oczy wszystkim dzieciom. Niech wrócą do Ciebie – jedynego słusznego celu i sensu istnienia.
Dzisiaj polecam uroczy załącznik 🙂

Dodaj komentarz