Wola Boża

Czemu to wzywacie Mnie: «Panie, Panie», a nie czynicie tego, co mówię? Łk 6, 46

Po usłyszeniu tych słów od razu przypominam sobie inną mowę Jezusa: ,,Nie każdy, który Mi mówi: „Panie, Panie!”, wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie.” (Mt 7, 21) Zadaję sobie pytanie: czy ja wypełniam wolę Bożą? Czym kieruję się podczas porannego wstawania, wykonywania obowiązków, spotykania ludzi, rozmawiania z nimi, czy też podczas odpoczynku.  Czy wola Stwórcy jest w centrum mojego życia? Ile razy mówię: ,,Panie/Ojcze/Przyjacielu/Duchu Święty/Boże/Jezu”, a moim życiem nie pokazuję tak tego, że Bóg jest dla mnie tak bliski.

Jeżeli uważasz się za dziecko Boga, to zacznij Go słuchać i wypełniać Jego wolę.  Wola Boża – może wydawać Ci się kolejnym utartym sloganem. Może potrzebujesz konkretów. Spokojnie – jest cała masa.

Zacznij od przykazań; począwszy od najważniejszego – przykazania miłości – niech ta miłość będzie bardzo konkretna. Poświęć Bogu i drugiemu człowiekowi więcej czasu. Pokaż, że zależy Ci na tych relacjach.

Wolą Bożą jest także powiększanie Twojej wiedzy o: Bogu, Kościele, człowieku i w ogóle życiu. Zdobywając mądrość stajesz się bardziej wartościowym człowiekiem, którego Bóg w przyszłości będzie potrzebował do konkretnych wspólnot, zadań, spotkań. Bądź zawsze do Jego dyspozycji! 

Wolą Boga jest także budowanie tu na ziemi Jego Królestwa, które powinno wyróżniać się sprawiedliwością, życzliwością i pokojem. Chciałbyś zamieszkać w takim Królestwie? Zacznij je tworzyć w swoim sercu, w swojej rodzinie, szkole, czy też pracy. Każdy niech zacznie od swojego podwórka.

A jeśli myślisz, że życie według woli Boga jest ponad Twoje siły, to posłuchaj innych słów z dzisiejszej Liturgii Słowa: ,,Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę,  a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy.” (J 14,23)  On z Tobą będzie i  pomoże Ci wypełniać plan, który dla Ciebie przygotował.

oraz

Dodaj komentarz