Zdumieni nauką!

A był w synagodze człowiek, który miał w sobie ducha nieczystego. Zaczął on krzyczeć wniebogłosy: «Och, czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić? Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy zły duch rzucił go na środek i wyszedł z niego, nie wyrządzając mu żadnej szkody. Wprawiło to wszystkich w zdumienie, i mówili między sobą: «Cóż to za słowo, że z władzą i mocą rozkazuje nawet duchom nieczystym, i wychodzą». Łk 4, 33-36

Wyobraź sobie, jak Jezus błyskawicznie rozprawia się z duchem nieczystym. Czy w Twoich walkach z duchami nieczystymi potrafiłeś tak stanowczo bronić się w imię Jezusa Chrystusa? Może przegrałeś już dziesiątki albo i setki takich walk, bo brakowało Ci pomysłu, jak przeciwstawić się złym mocom. Niech dzisiejszy obraz z Ewangelii będzie dla Ciebie pomocą i pobudzi Twoją wiarę w moc Bożą!

Otóż my nie otrzymaliśmy ducha świata, lecz Ducha, który jest z Boga, dla poznania dobra, jakim Bóg nas obdarzył. A głosimy to nie za pomocą wyszukanych słów ludzkiej mądrości, lecz korzystamy z pouczeń Ducha, przedkładając duchowe sprawy tym, którzy są z Ducha. Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego pojąć, bo tylko duchem można to zrozumieć. 1 Kor 2, 12-14

Duch tego świata nie pasuje do Twojego serca, które jest stworzone do uwielbiania Boga teraz i w wieczności. Niestety niektórzy ludzie tak mocno przesiąkli światem, że nie rozumieją już pięknych duchowych natchnień, którymi Bóg pragnie prowadzić ich dusze. Potrafią nawet powiedzieć, że wszystko, co pochodzi od Boga, Kościoła i Pisma świętego, to głupoty. Biedni są tacy ludzie i potrzebują żywych i bardzo czytelnych naśladowców Chrystusa.

Duch Święty naprawdę pragnie przenikać każdego człowieka i pobudzać go do życia dla chwały Bożej. Szukaj w swoim życiu ludzi zaprzyjaźnionych z Duchem Świętym. Walcz o czas kapłanów, aby mogli posłuchać Twoich duchowych rozterek i pomóc Ci iść bezpiecznie za Chrystusem poprzez zdrową naukę Ewangelii.

Zdumiewali się Jego nauką, gdyż słowo Jego było pełne mocy. Łk 4, 32

Właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny. Wielu uczniów przyjdzie spragnionych wiedzy. Są i tacy, którzy przyjdą dla zabawy i dobrego towarzystwa. Każdy zaczerpnie tyle nauki, ile chce lub będzie musiał dla promocji do następnej klasy. Dzięki Bogu jest jeszcze możliwość słuchania nauki Chrystusa w szkołach.

Boże, tchnij swego Ducha w nauczycieli i katechetów, aby głosili Twoje słowa pełni Twego żaru jako prawdziwi świadkowie tej nauki. Oby serca młodych były naprawdę zdumione, tak jakby słuchali samego Jezusa Chrystusa!

Maryjo, Ty widzisz wszystkie ludzkie braki księży, katechetów, nauczycieli, rodziców i uczniów. Tobie oddajemy siebie na ten nowy rok szkolny. Uproś nam potrzebne łaski, aby Boża nauka nie nużyła nas, lecz pasjonowała. Pomagaj nam żyć tym, co usłyszymy. Spraw, abyśmy szczerze słuchali wszystkiego, co Twój Syn nam powie!

Dodaj komentarz