Zacznij słuchać

Szymon Piotr powiedział do nich: «Idę łowić ryby». Odpowiedzieli mu: «Idziemy i my z tobą». Wyszli więc i wsiedli do łodzi, ale tej nocy nic nie ułowili. A gdy ranek zaświtał, Jezus stanął na brzegu. Jednakże uczniowie nie wiedzieli, że to był Jezus. A Jezus rzekł do nich: «Dzieci, macie coś do jedzenia?» Odpowiedzieli Mu: «Nie». On rzekł do nich: «Zarzućcie sieć po prawej stronie łodzi, a znajdziecie». Zarzucili więc i z powodu mnóstwa ryb nie mogli jej wyciągnąć. J 21, 3-6

Wyobraź sobie zniechęconych Apostołów, którzy nie mają pomysłu na dalsze życie. Po zawaleniu się ich wizji na zbawienie Izraela, wracają do starych czynności. Okazuje się, że nie wychodzi im nawet to, co mieli opanowane do perfekcji. Nieudany połów z pewnością był dobijający. W takich okolicznościach ukazuje się im Jezus z dziecinną prośbą o coś do jedzenia. Przy tym daje jedno polecenie, aby zarzucić sieć jeszcze raz. Efekt okazuje się po prostu cudowny.
Być może jesteś w podobnej sytuacji w swoim życiu zawodowym, szkolnym lub rodzinnym. Jeśli wszystko już zawiodło, to po prostu uklęknij i zacznij słuchać Jezusa. Pytaj cierpliwie, jak i gdzie zarzucać sieci (swoje wysiłki i starania), aby otrzymać efekt zgodny z wolą Bożą. Otwieraj codziennie Pismo święte i rozważaj sercem te treści, które danego dnia Bóg będzie Tobie ukazywał. Nie obrażaj się na Niego i na cały świat za to, że coś Ci nie wychodzi. Staraj się wytrwale iść w dobrą stronę, a efekty będą w swoim czasie.
Św. Piotr po odrobieniu wielu lekcji pokory i otworzeniu się na Ducha Świętego jest już całkiem innym człowiekiem;

Wtedy Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział do nich: «Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek odzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka – którego wy ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych – że dzięki Niemu ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, przez które moglibyśmy być zbawieni». Dz 4, 8-12

Po takich przemowach św. Piotra nawracało się tysiące ludzi. Tak może być i w Twoim życiu, gdy zaczniesz prawdziwie słuchać Boga i iść pokornie za Jego wolą. Proś dzisiaj o taką łaskę.
Panie, naucz mnie cierpliwego wsłuchiwania się w Twoją wolę. Pragnę łowić dla Ciebie tyle ryb, ile zechcesz. Pomóż mi też, abym regularnie cerował sieci, które czasami pękają przez nadmiar ryb. Zatroszcz się także o te ryby, które zapragnęły opuścić Twoją sieć.
Dzisiejsze załączniki mogą rozpocząć dobrą zmianę w Twoim życiu.

oraz

oraz

Dodaj komentarz