Z Nimi nie ma samotności

Odpowiedział im Jezus: «Teraz wierzycie? Oto nadchodzi godzina, a nawet już nadeszła, że się rozproszycie – każdy w swoją stronę, a Mnie zostawicie samego. Ale Ja nie jestem sam, bo Ojciec jest ze Mną. To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale odwagi! Ja zwyciężyłem świat». J 16, 31-33

Przed Zesłaniem Ducha Świętego Apostołowie nie byli herosami wiary. Faktycznie zostawili Jezusa samego w chwilach największego cierpienia. Po Zmartwychwstaniu mieli łaskę rozmawiać ze swoim Nauczycielem. Ich wiara pewnie mocno wzrastała. Aż przyszedł moment wylania Ducha Świętego. Wtedy stali się prawdziwymi mocarzami wiary! Szli odważnie głosić i nie bali się ucisków. Jezus zapowiadał im prześladowania. Zachęcał, aby mimo ucisku nie tracili odwagi. W końcu byli po stronie Zwycięzcy.

A kiedy Paweł nałożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali. Wszystkich ich było około dwunastu mężczyzn. Następnie wszedł do synagogi i odważnie przemawiał przez trzy miesiące, rozprawiając i przekonując o królestwie Bożym. Dz 19, 6-9

Św. Paweł przebojem wszedł w szeregi Kościoła pierwszego wieku. Otworzył się tak mocno na działanie Ducha Świętego, że stał się bardzo skutecznym narzędziem Boga. Jego odważne przemowy, listy i postawy były naznaczone wieloma uciskami. Mimo to On nie poddawał się. Na koniec z dumą powiedział, że bieg ukończył, wiary ustrzegł i miał pewność, że otrzyma od Pana wieniec sprawiedliwości.

Jak Ty radzisz sobie z uciskiem? Jak wytrzymujesz chwile osamotnienia, w których znikąd nie widzisz wsparcia? Czy potrafisz powiedzieć tak, jak Jezus, że NIE JESTEŚ SAM? Czy pamiętasz, że stale jest przy Tobie Trójca Święta, Maryja, Anioł Stróż i wielu świętych, których możesz nieustannie prosić o wsparcie? Proś przede wszystkim o wiarę. Świat materialny nigdy nie da Ci takiego poczucia bezpieczeństwa jak świat duchowy.

Panie Jezu, dziękuję Ci, że nigdy nie jestem sam.
Maryjo, kochana Mamo, dziękuję za Twoją bliskość.
Św. Józefie, prowadź mnie w każdej chwili dnia.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN I + DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz