Z całego serca!

Zapytali Go więc faryzeusze i uczeni w Piśmie: «Dlaczego Twoi uczniowie nie postępują według tradycji starszych, lecz jedzą nieczystymi rękami?» Odpowiedział im: «Słusznie prorok Izajasz powiedział o was, obłudnikach, jak jest napisane: „Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie. Ale czci Mnie na próżno, ucząc zasad podanych przez ludzi”. Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji, dokonujecie obmywania dzbanków i kubków. I wiele innych podobnych rzeczy czynicie». I mówił do nich: «Sprawnie uchylacie Boże przykazanie, aby swoją tradycję zachować. Mk 7, 5-9

Faryzeusze dotknęli zewnętrznego szczegółu, a Jezus od razu dotknął głębi ich serc. I tu jest istota. Chrystus od razu pokazuje prawdę i obnaża obłudę. Iluż dzisiaj ludzi żyje głównie zewnętrznie? Można na siłę wstać, ogarnąć się, zjeść w pośpiechu, pędzić do pracy, tam jakoś przeżyć i wrócić padniętym z marzeniem, żeby wszyscy dali mu ,,święty spokój”. Żeby jeszcze była jakaś minutka na westchnienie do Boga. Choć i tu może być głównie zewnętrza recytacja. Iluż ludzi wpadło w taki tryb życia? Co Jezus dzisiaj chce powiedzieć zabieganym ludziom?

TEN LUD CZCI MNIE WARGAMI, LECZ SERCEM SWYM DALEKO JEST ODE MNIE. ALE CZCI MNIE NA PRÓŻNO, UCZĄC ZASAD PODANYCH PRZEZ LUDZI!

Kochani! Weźmy wszyscy głęboko do serca te słowa. Każdy z nas niech poprosi Ducha Świętego o łaskę zobaczenia prawdy o swoim sercu. Czy ono naprawdę jest tak daleko od Boga? Stań w prawdzie i proś przez wstawiennictwo Maryi o łaskę pokornego zbliżania się do Serca Jezusa. Im będziesz bliżej Bożego Serca, tym będziesz czuł większą małość wobec Jego Miłości. Niech BÓG będzie prawdziwym celem Twojego życia. Idąc tą drogą sprawy zewnętrzne będą wykonywane przez Ciebie z głębi Bożej miłości i nie będą ciężarem, lecz czasem współpracy z łaską dla Królestwa Bożego.

Salomon stanął przed ołtarzem Pańskim wobec całego zgromadzenia izraelskiego i wyciągnąwszy ręce do nieba, rzekł: «O Panie, Boże Izraela! Nie ma takiego Boga jak Ty, ani w górze na niebie, ani w dole na ziemi, tak dochowującego przymierza i łaski względem Twoich sług, którzy czczą Cię z całego serca.

Czy jednak naprawdę zamieszka Bóg na ziemi? Przecież niebo i niebiosa najwyższe nie mogą Cię objąć, a tym mniej ta świątynia, którą zbudowałem. Zważ więc na modlitwę Twego sługi i jego błaganie, o Panie, Boże mój, i wysłuchaj tego wołania i tej modlitwy, którą dziś Twój sługa zanosi przed Ciebie. Niech w nocy i w dzień Twoje oczy będą otwarte na tę świątynię, na miejsce, o którym powiedziałeś: Tam będzie moje imię – tak aby wysłuchać modlitwę, którą zanosi Twój sługa na tym miejscu.

Dlatego wysłuchaj błaganie sługi Twego i Twojego ludu, Izraela, ilekroć modlić się będzie na tym miejscu. Ty zaś wysłuchaj na miejscu Twego przebywania – w niebie. Nie tylko wysłuchaj, ale też i przebacz». 1 Krl 8, 22-23. 27-30

Piękna modlitwa Salomona odkrywa pragnienie Boga, aby wejść w wielką bliskość z człowiekiem. Dzisiaj już wiemy, że przyszedł na ziemie. On dał nam całego Siebie. Został z nami do końca w Eucharystii i karmi swoich uczniów. Wysłuchuje tych, którzy czczą Go z całego serca. Przebacza skruszonym. ON JEST TAK BLISKO W GŁĘBI MOJEGO I TWOJEGO SERCA. Jak można tego nie widzieć, nie rozmawiać z Nim, nie kochać, nie oddawać chwały, nie dać Mu siebie w pełni?

Dusza moja stęskniona pragnie przedsionków Pańskich,
serce moje i ciało radośnie wołają do Boga żywego.
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.
Doprawdy, dzień jeden w przybytkach Twoich
lepszy jest niż innych tysiące.
Wolę stać w progu domu mojego Boga
niż mieszkać w namiotach grzeszników. Ps 84, 3. 5. 11

Mieszkać w domu Twoim Panie, nieustannie wielbiąc Ciebie – pragnę tego Panie i już teraz chcę Cię uwielbiać w mojej wewnętrznej świątyni serca. Niech ona cała będzie dla Ciebie Panie!
Maryjo, kochana Mamo, zapraszam Cię do mojego skromnego serca do wiecznego uwielbienia Trójcy Świętej.
Św. Józefie, pełen miłości do Boga, proszę, wspieraj mnie w codziennych czynnościach, aby wszystko było czynione na chwałę Bożą.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

Polecam dwa głębokie załączniki:

oraz

Dodaj komentarz