Wigilijny Anioł

Wszedłszy do Niej, anioł rzekł: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami». Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co by miało znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Łk 1, 28-31

Dzisiejsza Ewangelia w sposób niezwykły wpisuje się w charakter wigilijnej wieczerzy. Scena zwiastowania nabiera jakby nowego światła. Otóż każdy może dzisiaj być aniołem, który będzie pozdrawiał i ogłaszał dobrą nowinę pozostałym członkom rodziny. Wyjątkowym momentem dzielenia się Bożą miłością jest symboliczne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.

Poproś Ducha Świętego, aby rozpalił Twoje serce i oczy. Patrz na twarz bliskich Ci osób. Słuchaj ich życzeń (nawet tych oklepanych w stylu: zdrowia, szczęścia, pomyślności). Sam postaraj się mówić to, co Bóg pragnie powiedzieć poprzez Twoje usta. Bądź prawdziwym aniołem, który podnosi na duchu i wlewa niezwykłą nadzieję na lepsze święta i nowy rok. Przede wszystkim niech to będą Boże życzenia, w których nie zabraknie odniesienia do nowo narodzonego Jezusa, który przychodzi z nieba na ziemię, aby zagościł pokój w sercach ludzi, rodzin i całych krajów.

Wiem, że te słodkie słowa mogą wydawać się dla Ciebie nie mniejszą cudem niż narodzenie Boga na ziemi. Mimo wszystko chwyć się resztkami wiary dzisiejszej Ewangelii i uwierz w przemianę Twojego serca oraz Twoich bliskich;

Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego. Łk 1, 37

Odwagi!

Za chwilę rodząca się Boża Dziecino, dotknij swoją małą rączką wszystkich rodzin na całym świecie. Pozwól im dostrzec Twoje piękno oraz całą łaskawość, którą ze sobą przynosisz.

PS Zostaw dzisiaj jedno wolne nakrycie przy stole. Bądź otwarty na to, że sam Bóg może zapukać do Twoich drzwi. Przyjmij Go z wielką radością i ugość najlepiej jak potrafisz. (https://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/puste-miejsce-nie-musi-byc-puste–27558)

Pamiętaj także o tych, którzy przeżyją wigilię w przeróżnych pustostanach. Bezdomni bardzo potrzebują Twojej modlitwy. To duchowe ciepło może być dla nich delikatnym ogrzaniem zmarzniętych serc. (https://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/bezdomni-otrzymali-paczki-i-modlitwe-27594)

Dodaj komentarz