Poznaj czas nawiedzenia

Gdy Jezus był już blisko Jerozolimy, na widok miasta zapłakał nad nim i rzekł: «O gdybyś i ty poznało w ten dzień to, co służy pokojowi! Ale teraz zostało to zakryte przed twoimi oczami. Bo przyjdą na ciebie dni, gdy twoi nieprzyjaciele otoczą cię wałem, oblegną cię i ścisną zewsząd. Powalą na ziemię ciebie i twoje dzieci z tobą, a nie zostawią w tobie kamienia na kamieniu za to, żeś nie rozpoznało czasu twojego nawiedzenia». Łk 1, 41-44

Wyobraź sobie Jezusa płaczącego nad Jerozolimą. On dobrze wie, że oczy żydów będą zaślepione i nie rozpoznają czasu przyjścia zapowiadanego Mesjasza. Żywy Bóg przechadzał się pośród nich, a oni nie uwierzą w Niego i skażą Go na najbardziej haniebną śmierć.

Spróbuj zobaczyć dzisiaj Jezusa jak płacze nad Twoją Ojczyzną, miastem, rodziną, miejscem pracy, szkołą i wreszcie nad Tobą. Czy rozumiesz Jego łzy? Ile razy On próbował dać Ci siłę, łaskę i swoje błogosławieństwo, a Ty nie chciałeś? Może Chrystus karmił Cię swoim Ciałem setki razy, a Ty wciąż narzekałeś, że brakuje Ci zdrowia, pieniędzy albo żaliłeś się przez jakieś niepowodzenia. Czy uwierzyłeś już całym sercem w to, że Jezus jest przy Tobie i masz Go na wyciągnięcie ręki? Czy po upadku biegniesz do Niego, aby w sakramencie pokuty przeprosić i przytulić się do Jego miłosiernych ramion?

Myślę, że Twoja rodzina, miasto, kraj, a nawet cały świat potrzebuje świadków żywego Jezusa Chrystusa, który jest pośród nas. Otwórz się już dzisiaj na łaskę Boga. Wpuść Go do serca tak na serio i zacznij o nim mówić. Jeśli będziesz żył w łasce uświęcającej i całym sercem uwierzysz, że przyjmujesz Jezusa w Komunii świętej, to Twoje spojrzenia, gesty i mowa będą miały tyle miłości, że ludzie zaczną na nowo wierzyć w obecność Boga pośród nich.
Jezus pragnie iść z Tobą każdego dnia i kochać wszystkich ludzi, których spotkasz. Zaprzyj się samego siebie. Porzuć swój egoizm i bądź darem dla tych, którzy jeszcze nie widzą żywego Boga.

Polecam świeżą relację z rocznicy ewangelizacji ulicznej, w której znajdziesz kilka świadectw apostołów XXI wieku: (https://radioplus.com.pl/diecezja-radomska/apostolowie-xxi-wieku-26942)
Bycie apostołem w XXI wieku nie jest trudne. Potrzeba tylko z prostotą dziecka zaprzyjaźnić się z Duchem Świętym i powierzyć Mu każdy dzień. On już zatroszczy się o dobre natchnienia i odwagę! Do dzieła! Pomóż ludziom uwierzyć w żywego Boga! Życzę Ci, abyś uczynił dzisiaj wiele dobra dla Jezusa!

Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych,
lecz słuchajcie głosu Pańskiego. Por. Ps 95, 8a. 7D

Panie, dziękuję za to, że jesteś cały czas przy mnie i dajesz mi łaskę kochania ludzi, których spotykam! Pragnę świadczyć o Tobie całym swoim życiem!

oraz

Dodaj komentarz