Wigilia Zesłania Ducha Świętego

Jest ponadto wiele innych rzeczy, których Jezus dokonał, a które gdyby je szczegółowo opisać, to sądzę, że cały świat nie pomieściłby ksiąg, jakie trzeba by napisać. J 21, 25

Jezus działał publicznie 3 lata i zdążył w tym czasie uczynić tyle, że świat nie pomieściłby ksiąg o Jego wspaniałych dziełach. Z perspektywy dwóch tysięcy lat wiemy, że Chrystus zmartwychwstał i wciąż działa. Ile zatem musiałoby być ksiąg z tego okresu, aby oddać chociaż małą część znaków i cudów uczynionych w Jego imię?

Spróbuj dzisiaj dostrzec to, co Bóg już uczynił w Twoim życiu. Dziękuj Mu za to, że pozwolił Ci przyjść na świat i dał Ci zaproszenie do życia wiecznego w Jego Królestwie. Popatrz także na wszystkie znaki, które wciąż otrzymujesz, aby zbliżać się do Niego, jako swojego jedynego Pana i Zbawiciela. Myślę, że gdybyś głębiej pochylił się nad swoim życiem, to napisałbyś księgę o działaniu Boga w Twoim życiu. Może czas zacząć pisać, aby ktoś później uwielbiał Stwórcę, gdy będzie czytał o tych wszystkich łaskach, których doświadczyłeś.

Jeśli uważasz, że w Twoim życiu wcale nie ma tak wiele Bożych znaków, to właśnie dzisiaj jest dzień, w którym to może zmienić się. Przeżywając Wigilię Zesłania Ducha Świętego, zaproś do swojego serca Pocieszyciela, który potrafi rozpalić każde serce – także Twoje. Otwórz się w pełni na Jego działanie;

Poślę wam Ducha prawdy, On doprowadzi was do całej prawdy. Por. J 16, 7. 13

Gdy z pomocą Ducha Świętego odkryjesz całą prawdę o Bogu, sobie i świecie, to wreszcie poczujesz wolność od wszelkich grzechów i zniewoleń. Wiadomo, że zdarzą Ci się chwile słabości i upadków, ale one tym bardziej zmobilizują Cię do przylgnięcia całym sercem do miłosiernego Jezusa.

Jeżeli masz problem z ciągłym narzekaniem na wszystko i wszystkich, to nie ma lepszego lekarza niż Duch Święty. To On czyni życie w pełnej palecie kolorów. Pozwól Mu tylko działać i zapraszaj Go codziennie do swojego serca. Ja czynię to od lat słowami:

Duchu Święty, dziękuję Ci za Twoją miłość, przyjaźń i bliskość. Dziękuję za dobre natchnienia i odwagę, dzięki której mogę za nimi iść. Oddaję się Tobie na ten dzień i całe moje życie. Proszę Cię, bądź w moim sercu, mowie, gestach, spojrzeniach, dotyku, postawach, uśmiechu. Cały oddaję się Tobie, na Twoją chwałę. Proszę Cię o dobre natchnienia i odwagę, abym mógł za nimi iść. Proszę Cię o Twoje dary, owoce i charyzmaty dla mnie oraz ludzi, którym towarzyszę, abyś potwierdzał znakami, to co głoszę – na Twoją chwałę!

Polecam także:
https://wyplynnaglebie.com/duch-swiety-kreatywny-rezyser-mojego-zycia/
oraz
https://wyplynnaglebie.com/modlitwa-ktora-wszystko-zmienia/

Dzisiejszy załącznik poprowadzi Cię do głębszej relacji z Duchem Świętym:

Dodaj komentarz