Ukryta pycha

Niektórzy uczeni w Piśmie, spośród faryzeuszów, widząc, że je z grzesznikami i celnikami, mówili do Jego uczniów: «Czemu On je i pije z celnikami i grzesznikami?» Jezus, usłyszawszy to, rzekł do nich: «Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem, aby powołać sprawiedliwych, ale grzeszników». Mk 2, 16-17

Po co Jezus przyszedł na ziemię? Komu pragnął pomóc? Czy On chciał znaleźć sobie jedynie grupkę wybranych osób i dać im zbawienie, aby w niebie mieć więcej przyjaciół? Dlaczego pojawili się ludzie, którzy mieli tak wąskie myślenie? Przecież logiczne jest to, że Bóg kocha wszystkich bez wyjątków.

Faryzeusze tak mocno uwierzyli w swoją ,,doskonałość”, że całkowicie zapomnieli o tym, że także są grzesznikami. Z ich wewnętrznej pychy rodzą się takie zewnętrzne osądy i krytykowanie. Oni nie potrafią dostrzec miłości Chrystusa, który pragnie powoływać grzeszników. Każdy człowiek, nawet największy grzesznik jest kochany przez Boga! Ja także jestem grzesznikiem, który stale pada na kolana, przeprasza i błaga o wybaczenie.

Popatrz dzisiaj na modlitwie na swoje myśli i słowa wobec innych osób. Czy zdarza Ci się ocenianie, krytykowanie, obmawianie? Poproś Jezusa, aby pokazał Ci prawdę o Tobie. Nie bój się zobaczyć choćby cienia wewnętrznej pychy, z której wydobywa się wszelkie kąsanie językiem. Błagaj Boga o łaskę pokory, abyś nigdy nie zapomniał, że jesteś jednym z grzeszników i nie masz prawa stawać się sędzią ludzkich serc.

Pamiętaj także, że wokół Ciebie jest mnóstwo duchowych przychodni i wcale nie trzeba czekać w długiej kolejce do najlepszego Lekarza duszy i serca. U Niego nawet nie musisz płacić. Korzystaj z Jego łaski jak najczęściej i przyprowadzaj Mu kolejnych chorych grzeszników, u których zaobserwujesz potrzebę duchowego leczenia.

Panie Jezu, dziękuję za przypomnienie, że jestem słabym grzesznikiem, którego Ty podtrzymujesz swoją łaską. Nie chcę nikogo oceniać. Dosyć mam swojej biedy, nad którą muszę pracować, aby jeszcze wierniej iść za Tobą. Prowadź mnie Panie i przyoblecz mnie w łaskę pokory, aby nie zgubiła mnie ukryta pycha.

Dzisiaj polecam dużo mądrzejszych ode mnie grzeszników;

oraz

Dodaj komentarz