Ufasz Bogu albo żyjesz jak poganin

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego – miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie! Dlatego powiadam wam: Nie martwcie się o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom podniebnym: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichlerzy, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one?

Kto z was, martwiąc się, może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się martwicie? Przypatrzcie się liliom polnym, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swym przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele polne, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, ludzie małej wiary?

Nie martwcie się zatem i nie mówcie: co będziemy jedli? co będziemy pili? czym będziemy się przyodziewali? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie martwcie się więc o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie martwić się będzie. Dosyć ma dzień każdy swojej biedy». Mt 6, 24-34

Od kilku dni słyszymy od Jezusa, aby nie gromadzić sobie skarbów na ziemi, że trudno jest bogatym wejść do nieba itd. Dzisiaj Chrystus mówi jeszcze mocniej: NIE MOŻECIE SŁUŻYĆ BOGU I MAMONIE! Dalej powie jeszcze, że martwienie się o jedzenie, picie, ubranie i w ogóle przyszłość jest znakiem pogan, a nie prawdziwych uczniów, którzy ufają swemu Panu. Priorytetem ucznia Chrystusa jest staranie się o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a nie troska o sprawy tego świata!

Nie bój się dzisiaj usłyszeć dobitnie, że wiele lat żyłeś, jak poganin, a Pan Bóg był na dostawkę, jak piąte koło u wozu. Jechałeś może przez życie po swojemu, a Boga zapraszałeś, gdy coś Ci nie wyszło. Czy to Twoje troszczenie się pomogło Ci zbudować głębszą relację z Jezusem? Czy On naprawdę trzyma ster Twojego życia i Jego wola jest najważniejsza? Czy pytasz Go o zdanie? Czy sam sobie wymyślasz (także dobre rzeczy i sprawy) i wymuszasz, żeby Panu Bogu podobały się Twoje inicjatywy?

Postaw na Boga, a nie na siebie. Żyj w najgłębszym uniżeniu przed Panem. Jemu we wszystkim ufaj. Przejdź przez życie wiernie mimo wszystkich burz i tornad, które diabeł wystosuje, a Bóg dopuści je dla oczyszczenia Twego serca z wszelkiej pychy, egoizmu i interesowności. Staraj się naprzód o królestwo Boga, a wszystko będzie Ci dane.

Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik Szatana, aby mnie policzkował – żebym się nie unosił pychą. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz mi powiedział: «Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali». Najchętniej więc będę się chlubił z moich słabości, aby zamieszkała we mnie moc Chrystusa. Dlatego mam upodobanie w moich słabościach, w obelgach, w niedostatkach, w prześladowaniach, w uciskach z powodu Chrystusa. Albowiem ilekroć niedomagam, tylekroć jestem mocny. 2 Kor 12, 7-10

Św. Paweł był tak mocny, a chlubił się jedynie swoją słabością. To jest PRAWDZIWA MOC PŁYNĄCA OD SAMEGO BOGA. W uniżeniu przed Panem jest siła i otwarcie na morze łask.

Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić. Por. 2 Kor 8, 9

Panie Jezu, bądź moją jedyną siłą. Nie chcę stawiać na siebie. Tylko Ty i Twoja wola!
Maryjo, kochana Mamo, proszę, wstawiaj się za mną u Syna i wypraszaj pełne zaufanie każdego dnia.
Św. Józefie, który uwierzyłeś i zaufałeś w pełni Bogu, prowadź mnie, abym szedł za Panem bez żadnych kalkulacji, w prostocie serca i najczystszej miłości.
Św. Pawle, uwielbiam Boga w Twoim uniżeniu i proszę, wstawiaj się za mną, abym także najchętniej chlubił się jedynie z moich słabości.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

oraz

oraz

Dodaj komentarz