Serca pełne miłości

W Kanie Galilejskiej odbywało się wesele i była tam Matka Jezusa. Zaproszono na to wesele także Jezusa i Jego uczniów. A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa rzekła do Niego: «Nie mają wina». Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czy jeszcze nie nadeszła godzina moja?» Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Stało zaś tam sześć stągwi kamiennych przeznaczonych do żydowskich oczyszczeń, z których każda mogła pomieścić dwie lub trzy miary.

Jezus rzekł do sług: «Napełnijcie stągwie wodą». I napełnili je aż po brzegi. Potem powiedział do nich: «Zaczerpnijcie teraz i zanieście staroście weselnemu». Ci więc zanieśli. Gdy zaś starosta weselny skosztował wody, która stała się winem – a nie wiedział, skąd ono pochodzi, ale słudzy, którzy czerpali wodę, wiedzieli – przywołał pana młodego i powiedział do niego: «Każdy człowiek stawia najpierw dobre wino, a gdy się napiją, wówczas gorsze. Ty zachowałeś dobre wino aż do tej pory». Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej. Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie. J 2, 1-12

Ileż to razy doświadczyłeś jakiegoś braku w życiu osobistym i rodzinnym? Najbardziej zawsze boli brak miłości, zrozumienia, odrzucenie, pustka, bezsens, samotność? Czy potrafiłeś w takiej sytuacji zwrócić się do Maryi i prosić ją, aby wstawiła się u swego Syna za Tobą i Twoją rodziną albo za kimś bliskim? Czy wołałeś z pokorą: MAMO, NIE MAM JUŻ ,,WINA” (MIŁOŚCI), PROSZĘ WSTAW SIĘ U TWEGO SYNA ZA MNĄ, ZA MOJĄ RODZINĄ, ZA TĄ I TĄ OSOBĄ…

Maryja z pewnością przedstawi Twoją prośbę. Ciebie jednak też o coś poprosi, abyś wypełniał wszystko, co Jezus mówi. W końcu potrzeba współpracy z łaską. Potrzeba ,,nalać wody” (dołożyć wszelkich starań), aby łaska mogła zostać wlana w serce przygotowane.

Gdy już wczoraj słuchałem tej Ewangelii, to miałem dwa obrazy. W pierwszym zobaczyłem, że nasze serca są stągwiami. Rodzice mają duże stągwie, a dzieci małe. I tak jak czasami zabraknie w domu miłości, to jak najszybciej ktoś powinien powiedzieć: pójdźmy do Jezusa (na Mszę świętą), aby napełnił miłością stągwie naszych serc. Myślę, że rodziny, w których serca stale napełniają się Bożą miłością, zawsze będą miały wystarczająco miłości i zachowają ,,dobre wino” do końca.

Drugi obraz był powiązany z tym, że stągwie służyły do oczyszczeń. Zobaczyłem, że nasze stągwie są czasami nieoczyszczone, a nawet pojawiają się pęknięcia i wylewa się wino. Niektórzy nawet po spowiedzi mogą szybko tracić miłość, ponieważ wracają do grzechów, które powodują dziury. Warto zadbać o stągiew swojego serca, aby była nie tylko szczelna, ale i krystalicznie czysta, by Bóg mógł z niej rozlewać czystą miłość w całej obfitości.

Warto jeszcze spojrzeć na dwa najpiękniejsze SERCA, na dwie najczystsze STĄGWIE. Oczywiście chodzi o Jezusa i Maryję. Z tych Serc można czerpać bez końca. Ilekroć człowiek zwróci się do tych Serc, to nie odejdzie z niczym. Choćby jedna kropelka Krwi Jezusa zagościła w stągwi Twojego serca, to już może uzdrowić całe Twoje serce i ciało.

Bóg dał mi rano jeszcze jeden obraz. Zobaczyłem, że gdy przechylam Kielich Krwi Pańskiej na Mszy świętej, to moją stągiew wypełnia się całkowicie Bożą miłością. I podobnie dzieje się u osób, które z CZYSTYM sercem przyjmują Ciało Chrystusa w Komunii świętej. Chwała Panu za ten obraz!

Bracia: Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. 1 Kor 12, 4

Boże, kochany Ojcze, sprawco wszystkiego we wszystkich, dziękuję za Twój przepiękny plan zbawienia, w którym dałeś nam swojego Syna, aby poprzez Jego Ciało i Krew napełniać nasze serca najczystszą miłością.

Przez wzgląd na Syjon nie umilknę, przez wzgląd na Jerozolimę nie spocznę, dopóki jej sprawiedliwość nie błyśnie jak zorza i zbawienie jej nie zapłonie jak pochodnia. Bo jak młodzieniec poślubia dziewicę, tak twój Budowniczy ciebie poślubi, i jak oblubieniec weseli się z oblubienicy, tak Bóg twój tobą się rozraduje. Iz 62, 1. 5

Przez wzgląd na Boga nie umilknę w głoszeniu Jego miłości do wszystkich ludzi! Mam ogromne pragnienie, aby każde serce otworzyło się na łaskę prawdziwych zaślubin z Sercem Jezusa!
Maryjo, kochana Mamo, Twemu Niepokalanemu Sercu powierzam wszystkie serca, którym brakuje miłości. Proszę, zaprowadź je do Źródła Miłości.

Oddajcie Panu, rodziny narodów,
oddajcie Panu chwałę i uznajcie Jego potęgę. Ps 96, 7

Kochane Rodziny wszystkich narodów, zwróćcie się do dwóch kochających Was SERC. Szukajcie w nich ratunku!

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz