Poznaj źródło hejtu i odetnij się od niego

Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał». J 15, 20b-21

Być może marzysz o idealnym świecie, w którym wszyscy ludzie kochają się i tworzą doskonałą wspólnotę braci i sióstr. Jest tylko jedno takie miejsce. To oczywiście niebo. Zanim do niego dojdziesz musisz przeprawić się przez twardą rzeczywistość ziemi. Będąc chrześcijaninem jesteś powołany, aby budować już teraz Królestwo Boże wokół siebie poprzez głoszenie Ewangelii i codzienne dobre uczynki. I choć będziesz starał się z całych sił i dasz ludziom mnóstwo światła i energii, to znajdą się ludzie, którzy nie zniosą tego, co mówisz i robisz. Jezus tłumaczy dzisiaj, że takie osoby jeszcze nie poznały Boga. Nie zrażaj się ich hejtami. Niech one motywują Cię do jeszcze większej miłości wobec ludzi, którzy są daleko od prawdy. To właśnie im potrzeba jej najwięcej. Za każdym ciosem w człowieka bez wątpienia kryje się diabeł, który sieje zniszczenie. To on jest największym wrogiem człowieka. Nie wchodź nigdy w jego grę podjudzania, obmowy i oszczerstwa. Rozpoznawaj szybko jego niecne plany i bądź od nich wolny. Trwaj na modlitwie w łasce uświęcającej, a Jezus będzie chronił Cię i nie pozwoli, aby ktokolwiek zniszczył Ciebie. Jestem głęboko przekonany, że jeśli przetrwasz falę krytyki i najgorszego hejtu, to po niej przyjdzie naprawdę piękny czas, w którym Twoi prześladowcy zwrócą Ci honor i jeszcze pójdą za Chrystusem. Ty natomiast trwaj przy Panu nieustannie i nie bój się świata.
Panie, dziękuję za to, że umacniasz mnie i dajesz mi pokój nawet w chwilach ataków. Pomóż wszystkim ludziom, którzy jeszcze nie poznali Ciebie jako jedynego Boga i Pana wszechświata. Otwórz ich oczy i serca, aby poszli za Tobą i budowali prawdziwe Boże Królestwo na ziemi.
Dzisiejszy załącznik pomoże Ci jeszcze bardziej zaufać:

Dodaj komentarz