Pokłon przed jedynym Królem

A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę. Mt 2, 9b-11

Wyobraź sobie trzech mędrców, którzy po długiej pielgrzymce docierają do celu. O czym myśleli podróżując? Jak wyobrażali sobie króla żydowskiego? Czy ten moment spotkania Bożej Dzieciny nie był dla nich szokiem przez ubogie i prymitywne warunki? Dlaczego nie mieli wątpliwości, że to jest akurat to Dziecko, którego szukają?

Od maleńkiego Jezusa musiało bić niezwykłe światło. Z drugiej strony łaska Boża działała w sercach wszystkich dokoła. Nawet Herod wypowiedział słowa, że chce oddać pokłon temu królowi. Choć to było podstępne zagranie, to i tak wypowiedzenie takich słów przez niego musiało być szokiem dla otoczenia.

Jakie przesłanie płynie dzisiaj z tej sceny? Czy widzisz w tym obrazie niezwykłe bóstwo Jezusa oraz wszelkie narody, które oddają chwałę jedynemu Bogu? Czy należysz do tych osób, które oddają szczery pokłon Bogu?

I pójdą narody do twojego światła, królowie do blasku twojego wschodu. Rzuć okiem dokoła i zobacz: Ci wszyscy zebrani zdążają do ciebie. Iz 60, 3-4a
I oddadzą mu pokłon wszyscy królowie,
wszystkie narody będą mu służyły. Ps 72, 11

Jezus naprawdę chce oświetlić cały świat i dać prawdziwy wzór na miłość do Boga i ludzi. Gdyby tak wszyscy szczerze oddawali pokłon Bogu każdego dnia, to nie byłoby wojen, nienawiści, gniewu, braku przebaczenia, kłamstwa, pychy, chciwości i wielu innych szkodliwych postaw.

Panie Jezu, błagam Cię, rozświetl dzisiaj serce każdego człowieka i ukaż pełnię prawdy o Sobie, świecie i dobru ukrytym w sercach ludzi. Pomóż nam oddawać szczery pokłon Tobie każdego dnia poprzez częste klękanie do modlitwy, spowiedzi, komunii świętej. To z pewnością pomoże nam także uniżać się w służbie do drugiego człowieka, w którym będziemy mogli zobaczyć Ciebie.

Polecam dzisiaj bardzo przyjemny film, który nauczy Cię pokory i służby:

Dodaj komentarz