Oddaj pokłon Jezusowi

Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. Mt 2, 11a

Wyobraź sobie trzech mędrców ze Wschodu, którzy oddali pokłon niezwykłemu Niemowlęciu. Zatrzymaj się nad tym obrazem. Zobacz uczonych, którzy uniżają się przed małym Jezusem. Oni całkowicie zaufali dobrym natchnieniom. Przecież Chrystus jeszcze w ogóle nie ujawnił swojej boskiej mocy. Był tylko skromnym Dzieckiem urodzonym w lichej stajence.

Czy potrafisz na wzór mędrców przyjść dzisiaj do trochę bardziej okazałej stajenki (swojego kościoła) i oddać pokłon niepozornemu Jezusowi w Hostii świętej? Zauważ, że podczas każdej Mszy wielokrotnie klękasz i pochylasz swoją głowę. Dzisiaj do tych znaków dołóż całe serce. Uniż się całkowicie przed wcielonym Bogiem i powiedz z całego serca – DZIĘKUJĘ! Oddaj Chrystusowi swoje życie, rodzinę, pracę i wszystkie relacje. Przyjmij go do swojego wnętrza i idź z Nim każdego dnia. Głoś smutnym ludziom Dobrą Nowinę o przyjściu Boga do ludzi. Bądź taką gwiazdą betlejemską, która prowadzi ludzi do Jezusa (na Eucharystię). Może już dzisiaj weźmiesz kogoś do kościoła. Zdobywaj ludzi dla Pana. To naprawdę piękna przygoda i misja dla każdego chrześcijanina – także dla Ciebie.

I oddadzą mu pokłon wszyscy królowie,
wszystkie narody będą mu służyły. Ps 72, 11

Marzy mi się, żeby wszyscy królowie świata klęknęli przed Bogiem. I oby to nie było dopiero na koniec świata, gdy Jezus ukarzę się w jednym momencie na całej kuli ziemskiej. Pragnę uczynić wszystko, co w mojej małej mocy (ale wielkiej w jedności z Jezusem), aby coraz więcej osób poznało żywego Chrystusa, który nadaje prawdziwy sens każdemu człowiekowi.

Panie, już teraz oddaję Ci w duchu pokłon za to, że przyszedłeś na świat i zostawiłeś się dla nas w Eucharystii. Kłaniam się Tobie wielokrotnie każdego dnia. Uczyń moje serce stale uniżonym przed Tobą. Jezu, żyje dla Ciebie!

oraz

Dodaj komentarz