Pełna harmonia

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli. Mk 1, 12-13

Wyobraź sobie Jezusa na pustyni ze zwierzętami i aniołami. Ten obraz jest jakby powrotem do raju, gdzie wszystkie stworzenia żyją w pokoju i jedności. W takiej sytuacji znowu pojawia się Szatan, który próbuje zniszczyć Bożą harmonię. Tym razem trafia na Chrystusa, którego nie potrafi pokonać i zburzyć Jego miłości do Ojca i ludzi.

Jak wygląda harmonia Twojego życia? Czy pozwalasz diabłu niszczyć pokój w swoim sercu, rodzinie, szkole lub miejscu pracy? Jak bronisz się przed pokusami? Czy czuwasz na modlitwie tak, jak Jezus? Czy szukasz ratunku i prawdziwego umocnienia w relacji z Bogiem Ojcem, który jest wszechmocny i potrafi ochronić Cię przed podstępami Szatana?

Porozmawiaj dzisiaj z Jezusem o swoim życiu. Zobacz wszystkie relacje, w których jest najczystsza i bezinteresowna miłość. Podziękuj za osoby, przy których doświadczasz wewnętrznego pokoju. Zauważ także sytuacje, które niszczą Twoją harmonię. Proś o światło Ducha Świętego, aby dokonywać dobrych wyborów i nie dopuszczać ciemności do swego serca. Pamiętaj, że Jezus Chrystus jest jedynym Panem oraz prawdziwym obrońcą, który ma moc oddalenia od Ciebie wszystkich ataków demona.

On jest po prawicy Bożej, gdyż poszedł do nieba, gdzie poddani Mu zostali aniołowie i Władze, i Moce. 1 P 3, 22

Panie Jezu, proszę Cie o pełną harmonię w moim życiu. Pomóż mi trwać przy Tobie zawsze i jednoczyć tych, którzy są wyniszczeni przez różne podziały. Ufam, że uczynisz mnie wiernym narzędziem do budowania Twojego Królestwa.

One Reply to “Pełna harmonia”

Dodaj komentarz