Jak być człowiekiem pokoju?

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich: «Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: Przybliżyło się do was królestwo Boże. Łk 10, 1-3. 5-6. 8-9

Wyobraź sobie Jezusa posyłającego swoich uczniów, aby zanieśli ludziom pokój. On mówi otwarcie, że będą owcami między wilkami. Nie każdy przyjmie ich życzliwie. Mimo to, mają wytrwale głosić królestwo Boże oraz przekazywać pokój Chrystusowy.

Czy jesteś człowiekiem pokoju? Stań w prawdzie. Pewnie odwiedzasz wiele miejsc, rodzin, przyjaciół, znajomych. Może coraz częściej widzisz w ludziach niepokój, nerwy, agresję, obgadywanie. Jak reagujesz w takich sytuacjach? Czy prowadzisz te osoby do zgody? Czy w Twoim sercu jest miłość do tych, którzy najbardziej rozsiewają zło? Spróbuj ostudzić ich prawdziwą miłością Jezusa Chrystusa. Czasami wystarczy jedno spojrzenie pełne miłości.

Dzisiejsza patronka św. Faustyna Kowalska była osobą o niezwykłej pokorze. Jej uniżenie było tak wielkie, że nawet w chwilach poniżeń – znosiła wszystko z miłości do Jezusa. Dzisiaj obraz jej Mistrza i Nauczyciela z napisem Jezus ufam Tobie znajduje się w prawie każdym kościele na świecie. A dzienniczek, który pokornie zapisywała, potrafi wprowadzić na wyżyny duchowości. Ta pokorna siostra była niezwykłą zwiastunką nie tylko miłosierdzia Bożego, ale i wewnętrznego pokoju, który wypływał z głębokiej wiary.

Św. Faustyno, wstawiaj się za mną u Boga, abym jeszcze bardziej mógł zbliżyć się do Niego. Uproś mi siłę i odwagę do głoszenia miłosierdzia Bożego. Pragnę być człowiekiem pełnym miłości, który zaniesie pokój Chrystusa wszędzie tam, gdzie On tego zapragnie.

Polecam kilka ciekawych załączników:

oraz

Dodaj komentarz