On nigdy nie odpuszcza

Tak mówi Pan: «Dałem im przykazanie: „Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze wiodło”. Ale nie usłuchali ani nie chcieli słuchać i poszli za zatwardziałością swych przewrotnych serc; obrócili się plecami, a nie twarzą. Od dnia, kiedy przodkowie wasi wyszli z ziemi egipskiej, do dnia dzisiejszego posyłałem do was wszystkie moje sługi, proroków, każdego dnia, bezustannie, lecz nie usłuchali Mnie ani nie nadstawiali uszu. (…) Przepadła wierność, znikła z ich ust. Jr 7, 23-26a. 28b

Czy czujesz się adresatem powyższych słów… Jaki jest Twój kark względem Boga i Jego nakazów?… Czy wciąż odczuwasz wewnętrzny bunt, który blokuje Cię przed całkowitym oddaniem się Panu?… Przestań z Nim walczyć!… Chyba zapomniałeś kim On jest i czego pragnie dla Ciebie… Nie wiem poprzez jakie sytuacje diabeł wykrzywił Ci obraz dobrego Boga, który jest miłosiernym Tatą żebrzącym o Twoje serce… Wiem natomiast, że nikt nigdy nie pokocha Cię bardziej niż Bóg… On nigdy nie przestanie walczyć o Twoje serce… Przestań z Nim wojować i stań wreszcie po Jego stronie!
Panie dziękuję Ci za to, że kiedyś mocno zawalczyłeś o moje serce i dałeś mi łaskę uległości względem Ciebie… Odkąd zaufałem Tobie jestem w pełni szczęśliwy!… Proszę Cie, abyś był teraz Twoim narzędziem w łowieniu dusz dla Ciebie i Twojej chwały… Spraw, bym nigdy nie odpuszczał – tak jak Ty!

One Reply to “On nigdy nie odpuszcza”

Dodaj komentarz