Po czyjej jesteś stronie?

Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; a kto nie zbiera ze Mną, ten rozprasza. Łk 11, 23

Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego, że swoim życiem codziennie wybierasz stronę Jezusa lub diabła. Odpowiedz sobie bardzo szczerze na pytanie, gdzie teraz jesteś. Czy zacząłeś już prawdziwą drogę z Bogiem? Czy głosisz Go słowami i czynami? Czy ludzie patrzący na Ciebie mogą powiedzieć – to jest prawdziwy katolik? A może obrałeś w życiu bardzo przeciętny kurs, na którym dbasz tylko o siebie i swój dom. Jeżeli obce jest Ci regularne życie w łasce uświęcającej, częsta Eucharystia, czytanie Słowa Bożego i relacja z żywym Jezusem Chrystusem, to nie łudź się, że dopłyniesz do właściwego celu. Nie dość, że nie osiągniesz tego, o czym w głębi duszy marzysz, to jeszcze po drodze zniszczysz wiele łodzi, które będą płynęły pod prąd tego świata. To nie jest prawdziwe życie. Nie daj się więcej okłamywać przez diabła, który niszczy i pozostawia zgliszcza. Nie rób dla niego ciemnej roboty. Zwróć się całym sercem ku Bogu i żyj dla Niego. Pytaj codziennie o Jego wolę na Twój dzień. Zasmakuj prawdziwego życia.

Tak mówi Pan: «Dałem im przykazanie: „Słuchajcie głosu mojego, a będę wam Bogiem, wy zaś będziecie Mi narodem. Chodźcie każdą drogą, którą wam rozkażę, aby się wam dobrze wiodło”. Ale nie usłuchali ani nie chcieli słuchać i poszli za zatwardziałością swych przewrotnych serc; obrócili się plecami, a nie twarzą. Od dnia, kiedy przodkowie wasi wyszli z ziemi egipskiej, do dnia dzisiejszego posyłałem do was wszystkie moje sługi, proroków, każdego dnia, bezustannie, lecz nie usłuchali Mnie ani nie nadstawiali uszu. Uczynili twardym swój kark, stali się gorsi niż ich przodkowie. Oznajmisz im wszystkie te słowa, ale cię nie usłuchają; będziesz wołał do nich, lecz nie dadzą ci odpowiedzi. Jr 7, 23-27

Pozwól Bogu nagiąć swój twardy kark. Oby wystarczyły tylko powyższe słowa. Nie czekaj na dopuszczenie przez Pana wielkich dramatów, które mogą nie tylko nagiąć Twoje życie, ale nawet kompletnie złamać. Oczywiście dla Boga nie ma nic niemożliwego. On potrafi z niczego uczynić piękno, którym zachwyci się świat. Tak samo może podnieść Ciebie z największej ruiny. Odwagi! Wejdź w prawdziwą relację z Panem. Niech ten dzień zmieni Twoje życie! Wyrzeknij się dzisiaj szatana i wszystkich jego działań i bądź dobrym narzędziem w rękach Boga!
Panie, dziękuję za to, że chronisz mnie przed złem i pozwalasz zbierać ludzi dla Ciebie. Przepraszam za wszystkie błędy mojego życia, poprzez które gorszyłem i rozpraszałem Twoich ludzi. Uczyń mnie prawdziwym narzędziem jedności i pokoju!
Dzisiaj polecam kawałek rapera, który przeszedł ze strony diabła na stronę Boga:

Dodaj komentarz