Odbudowanie serca

W odpowiedzi zaś na to Żydzi rzekli do Niego: «Jakim znakiem wykażesz się wobec nas, skoro takie rzeczy czynisz?» Jezus dał im taką odpowiedź: «Zburzcie tę świątynię, a Ja w trzy dni wzniosę ją na nowo». Powiedzieli do Niego Żydzi: «Czterdzieści sześć lat budowano tę świątynię, a Ty ją wzniesiesz w przeciągu trzech dni?» On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus. J 2, 18-22

Mówił o świątyni swego ciała. Pomyśl teraz o świątyni swojego ciała. Czy kiedyś przeżyłeś coś, co całkowicie zburzyło Ci życie? Czy czułeś się już tak, jakbyś legł w gruzach swojego życia, swoich planów, marzeń itp.? Czy Twoje serce zostało kiedyś mocno zranione i nie możesz odbudować go do dzisiaj?

Popatrz na zwycięskiego Jezusa Chrystusa, który odbudowuje świątynie swego ciała w 3 dni. Teraz przypomnij sobie, że każda Msza święta jest uobecnieniem męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Na takiej jednej Eucharystii możesz przeżyć całkowite odbudowanie swojego serca, ciała, psychiki. DLA BOGA NIE MA RZECZY NIEMOŻLIWYCH. On tak bardzo pragnie odbudować Twoje serce! Pozwól Mu. Uwierz w Jego moc!

Wiem, że będzie pokusa powiedzieć, tak jak Żydzi: budowałem sam tę świątyni 40/50, x… lat, niszczyli ją ludzie, ja też niszczyłem i na nic już nie zasługuję, A TY CHCESZ ODBUDOWAĆ MNIE PODCZAS JEDNEJ MSZY? Usłysz: TAK CHCĘ!…

A oto woda wypływała spod prawej ściany świątyni, na południe od ołtarza. Anioł rzekł do mnie: «Woda ta płynie na obszar wschodni, wzdłuż stepów, i rozlewa się w wodach słonych, a wtedy wody stają się zdrowe. Wszystkie też istoty żyjące, od których tam się roi, dokądkolwiek potok wpłynie, pozostają przy życiu: będzie tam też niezliczona ilość ryb, bo dokądkolwiek dotrą te wody, wszystko będzie uzdrowione.

A nad brzegami potoku mają rosnąć po obu stronach różnego rodzaju drzewa owocowe, których liście nie więdną, których owoce się nie wyczerpują; każdego miesiąca będą rodzić nowe, ponieważ woda dla nich przychodzi z przybytku. Ez 47, 2b. 8-9. 12a

Symbol uzdrawiającej wody wypływającej ze świątyni pięknie ukazuje miłość i miłosierdzie Jezusa względem wszystkich ludzi, którzy pragną czerpać z Jego zdrojów. Obraz Jezu ufam Tobie i dwa strumienie krwi i wody, które pragną objąć i zjednoczyć cały świat, niech będą dla Ciebie także wyraźnym zaproszeniem do korzystania z Bożego źródła.

Bóg jest dla nas ucieczką i siłą,
najpewniejszą pomocą w trudnościach. Ps 46, 2

Przyjdź do Niego. On pomoże Ci w każdej trudności, z którą zmagasz się w tej chwili.

Wybrałem i uświęciłem tę świątynię, aby moja obecność trwała tam na wieki. Por. 2 Krn 7, 16

Czy pamiętasz słowa Jezusa: trwajcie we Mnie, a ja będę trwa w was? W tym kluczu odczytaj powyższe słowa: Wybrałem i uświęciłem świątynię twego serca, aby trwać w niej. Pragnę być w Tobie, a Ty pragnij być we Mnie.

Panie Jezu, obym nigdy nie zapominał o tym, że Ty jesteś w świątyni mojego serca i pragniesz mojej stałej modlitwy i pamięci o Tobie. Dziękuję Ci za tą niezwykłą obecność.

Maryjo, kochana Mamo, która stałaś się najpiękniejszą, niepokalaną świątynią, w której przebywał Jezus, pomóż mi dbać o wewnętrzne piękno mojej świątyni, aby Jezus czuł się prawdziwie kochany we mnie.

Dodaj komentarz