Nie bój się uwierzyć w cud

Gdy Jezus wszedł do Kafarnaum, zwrócił się do Niego setnik i prosił Go, mówiąc: «Panie, sługa mój leży w domu sparaliżowany i bardzo cierpi». Rzekł mu Jezus: «Przyjdę i uzdrowię go». Lecz setnik odpowiedział: «Panie, nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój, ale powiedz tylko słowo, a mój sługa odzyska zdrowie. Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i rzekł do tych, którzy szli za Nim: «Zaprawdę, powiadam wam: U nikogo w Izraelu nie znalazłem tak wielkiej wiary. Mt 8, 5-8. 10

Stań się na chwilę setnikiem z Ewangelii. Proś Jezusa o uzdrowienie dla siebie i bliskich. Módl się z całą wiarą, którą masz w sobie. Właśnie tu i teraz Chrystus może wysłuchać Twoich próśb. Nie dopuszczaj do swojego serca żadnych wątpliwości. Dla Boga nie ma beznadziejnych sytuacji, z których nie potrafiłby wyprowadzić swojej chwały. Oddaj Mu każdy paraliżujący grzech, zranienie, ciężkie doświadczenie, nałogi, zerwane relacje i wszystko to, co osłabia Twoje serce. Nawet jeśli miałbyś modlić się w ten sposób cały adwent albo i do końca życia, to jestem pewien, że Pan Bóg uczyni z tych słów wiele cudów (choćby niewidocznych dla Ciebie). Niech przykład wiary setnika poniesie Cię w dzisiejszym dniu. On jest prawdziwym dowodem na to, że nigdy nie można tracić nadziei.

Chodźcie, domu Jakuba, postępujmy w światłości Pańskiej! Iz 2, 5

Czas Adwentu jest codziennym kroczeniem w światłości Jezusa Chrystusa. Pięknie przypominają o tym dzieci, które wychodzą z kościoła po roratach z zapalonymi lampionami. Nie bój się być takim pokornym dzieckiem, które całkowicie zaufało Bogu. On pragnie Twojego oddania się w pełni. Zauważ, że idąc po swojemu już nie raz popełniłeś wielkie błędy. Zaufaj wreszcie do końca i nieś światło Chrystusa do ludzi. Nawet nie wiesz jak bardzo ludzie potrzebują Bożej prawdy. Obyś rozświetlał nie tylko swój dom, ale i środowisko pracy, szkołę i każde miejsce, do którego wejdziesz.

Panie, Boże nasz, przyjdź, aby nas uwolnić, okaż swoje oblicze, a będziemy zbawieni. Por. Ps 80, 4

Panie Jezu, Twoje święte oblicze daje pełne ukojenie. Wierzę całym sercem, że codziennie patrzę na Ciebie, trzymam Cię w dłoniach i wiem, że pozwolisz mi zanieść Twoje światło tam, gdzie chcesz. Oddaję Ci dzisiaj wszystkich ludzi, których spotykam. Lecz ich sparaliżowane serca. Spraw, aby zaufali Tobie w pełni.

oraz

8 Replies to “Nie bój się uwierzyć w cud”

  1. Uzdrów mnie Jezu z choroby nowotworowej kocham Cię matko Boża poproś i wymódl mi to uzdrowienie u twojego kochanego syna.

  2. Jezu,powiedz tylko słowo,a będę zdrowa.Jezu zdrów mój żołądek i układ trawienne.Jezu, ufam Tobie.Jezu,przymnóż mi wiary.

  3. Jezu uzdrów mnie ze smutku, braku sił, lęków.uzdrów cały mój umysł i ciało. Daj mi siły wychowac dzieci..proszę ;(

  4. Proszę Cię Jezu uzdrów mnie z choroby nowotworowej, przemień serce moje i moich bliskich, uzdrów relacje w rodzinie. Kocham Cię mój Jezu.

  5. Najdroższy Jezu, proszę o miłość i pokój w mojej rodzinie oraz o uleczenie Męża z nałogów. Oddaję te sprawy Tobie i odtąd Ty się nimi zajmuj! ❤

Dodaj komentarz