Jak uwierzyć?

Gdy wszedł do domu, niewidomi przystąpili do Niego, a Jezus ich zapytał: «Wierzycie, że mogę to uczynić?» Oni odpowiedzieli Mu: «Tak, Panie!» Wtedy dotknął ich oczu, mówiąc: «Według wiary waszej niech wam się stanie». I otworzyły się ich oczy. Mt 9, 28-30a

Wyobraź sobie, że przychodzisz do Jezusa z największą słabością. Może masz coś, co jest od dawna Twoim życiowym ciężarem. Dla jednych to będzie konkretna choroba ciała, a dla innych grzech, który zniewala i nie daje spokoju. Stań z tym przed Panem. Wołaj o litość. Usłysz to pytanie o wiarę w moc Jezusa. Odpowiedz z całą szczerością. Nie bój się powiedzieć, że nie dowierzasz. To będzie okazją do kolejnej prośby. Ten dialog może zmienić Twoje serce, a nawet całe życie. Jeżeli zobaczysz w nim swoją małą wiarę i zaczniesz usilnie błagać o przymnożenie wiary, to zbawienie będzie bardzo blisko Ciebie. Gdy otrzymasz łaskę głębokiej wiary, będziesz mógł wiele wyprosić nie tylko dla siebie, ale i dla wszystkich spotkanych ludzi.
Nie bój się uwierzyć!
Panie, dziękuję za codzienne karmienie mojej wiary. Dzięki Twojemu Pokarmowi wciąż wzrastam i czuję, że dla Ciebie nie ma żadnych ograniczeń. Ty naprawdę możesz wszystko!

2 Replies to “Jak uwierzyć?”

  1. Chce tak wierzyć choc jest trudno… Odchodzę i wracam skruszona… Ale wierzę że Bóg mnie Wysłucha jak zebraka nachalnego.. Ksiądz ma w sobie tyle wiary aż bije od niego, odwagi.. Dziękuję za ten blog, Bogu przede wszystkim bo to jego zasługa ale i księdzu za odwagę..

Dodaj komentarz