Uważajcie na siebie

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie. Mk 13, 33

Przypomnij sobie słowa taty i mamy, którzy często mówili Ci: synu/córko uważaj na siebie. To był z pewnością wyraz ich głębokiej troski i miłości. W takim kontekście popatrz na powyższe zdanie z Ewangelii. Jezus, który kocha Cię bardziej niż rodzice mówi do Ciebie, abyś uważał i czuwał. W dalszych wersetach Chrystus powtórzy jeszcze dwukrotnie słowa: czuwajcie. To znaczy, że Jemu gotowość Twojego serca jest niezwykle ważna dla Jezusa.

Zdumiewające jest to, że wszechmocnemu Bogu bardziej zależy na nas i naszej wiecznej szczęśliwości niż nam samym. Gdyby każdy chrześcijanin żył prawdziwie Ewangelią, a zwłaszcza dzisiejszą zachętą Jezusa, to powtórne przyjście Chrystusa mogłoby być w każdym czasie. Ludzie żyliby stale w łasce uświęcającej. Nie brakowałoby kapłanów. Wszyscy spowiadaliby się regularnie, a nie tylko dwa razy w roku na święta. Dlaczego tak wielu ,,wiernych” jest niewiernych dzisiejszym słowom Chrystusa? Skąd bierze się tak wielkie lekceważenie?

Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serca nasze stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą? Iz 63, 17a

Jak wyjść z tej letniości i ignorancji?
Myślę, że nowy Rok Liturgiczny oraz ten okres Adwentu mogą być okazją do rozpoczęcia prawdziwego i gorliwego starania się o rozwój relacji z Bogiem. Zacznij od szczerej spowiedzi. Postanów sobie, że będziesz spotykał się Jezusem w tym sakramencie przynajmniej raz na miesiąc. Spróbuj wcześniej wstawać. Jeśli uda Ci się chodzić na godzinki i roraty, to chwała Panu. Jeśli nie, to odmów rano chociaż dziesiątkę różańca i poproś Maryję, aby przygotowała Twoje serce nie tylko na święta Bożego Narodzenia, ale i na ostateczne spotkanie z Jezusem.

Próbuj także czynić więcej dobra. Jeśli będziesz przeżywał ten Adwent w łasce uświęcającej, to z pewnością będziesz miał więcej dobrych natchnień i nie zabraknie Ci odwagi do realizacji ich. Możesz także postanowić sobie, że codziennie przeczytasz fragment z Ewangelii lub obejrzysz jakiś filmik z rekolekcji internetowych. To wszystko sprawi, że Twoje serce zbliży się do Boga. A więc CZUWAJ BRACIE/SIOSTRO!

On też będzie umacniał was aż do końca, abyście byli bez zarzutu w dzień Pana naszego, Jezusa Chrystusa. 1 Kor 1, 8

Maryjo, uproś nam u Twego Syna serca czuwające, które z utęsknieniem czekają nie tylko na święta, ale także na powtórne przyjście Zbawiciela świata.

oraz

Dodaj komentarz