Nasycenie mimo bólu

I polecił tłumowi usiąść na ziemi. A wziąwszy siedem chlebów, odmówił dziękczynienie, połamał i dawał uczniom, aby je podawali. I podali tłumowi. Mieli też kilka rybek. I nad tymi odmówił błogosławieństwo, i polecił je rozdać. Jedli do sytości, a pozostałych ułomków zebrali siedem koszów. Było zaś około czterech tysięcy ludzi. Mk 8, 6-9

Spróbuj odnaleźć się w czterotysięcznym tłumie, który zostaje nasycony siedmioma chlebami i kilkoma rybkami. Przypomnij sobie jakąś uroczystą Mszę świętą np. ze Światowych Dni Młodzieży lub z Lednicy. Czy czułeś się wtedy nasycony? Prawdziwy Chleb – Ciało Jezusa Chrystusa jest w stanie nakarmić nawet najbardziej zmęczone i utrudzone życiem serce. Uwierz w to, a zaczniesz nową jakość życia. Zobacz jak często dbasz o codzienne posiłki. Czy tak samo dbasz o pokarm, który łączy Cię z niebem? Doceń ten najcenniejszy dar, jaki zostawił Ci Jezus. On jest cały dla Ciebie w każdej Eucharystii. Zawalcz o ten pokarm nawet w dni powszednie.
Dzisiaj mamy kolejny Światowy Dzień Chorego. Dlatego też chciałbym się podzielić fascynującą postacią Marty Robin, która 52 lata żyła tylko Eucharystią. Ta francuska mistyczka była przykuta chorobą do łóżka prze pół wieku. Mimo to osiągnęła piękne zjednoczenie z Chrystusem ukrzyżowanym. Jej życiem fascynowało się tysiące ludzi. Przez jej dom przewinęło się ponad 100 tysięcy osób, które pragnęły być przy niej i słuchać jej słów niczym samego Jezusa, z którym była stale zjednoczona. Do dzisiaj trwają jej dzieła. Zachęcam do poznania tej niezwykłej postaci:

oraz

Dodaj komentarz