Najpiękniej owocujący ogród

Jezus powiedział do swoich uczniów: Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich po ich owocach. Mt 7, 15-16a

Jak poznać fałszywych proroków w swoim środowisku. Jezus odpowiada wprost, że trzeba spojrzeć na owoce. Na co patrzeć? Co obserwować? Myślę, że chodzi o czystość serca, mowy, oczu i w ogóle wszelkich postaw. Albo ktoś płonie czystą miłością płynącą od Ducha Świętego albo ma w sobie jakąś ciemność, którą emanuje na innych. Trzeba też uważać na tych, którzy zewnętrznie posiadają owczą skórę, a w środku mają dużo ciemności. Warto jednak pamiętać, że tej wewnętrznej drapieżności nie da się zbyt długo ukrywać w obecności osoby, która nosi w sobie silne światło Chrystusa.

Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity. J 15, 4a. 5b

Jeśli chcesz być osobą wydającą najpiękniejsze, dobre owoce, to zaproś do serca Jezusa i Maryję! Trwaj przy tych dwóch Sercach, a Twoje życie będzie niesamowicie owocującym ogrodem. Nie martw się tym, że ludzie tego świata nie zrozumieją tego ogrodu, a nawet będą próbowali pluć na niego. Ty rozradujesz się, że w ogrodzie Twojego serca jest Trójca Święta, Maryja, Aniołowie i święci oraz wielu sióstr i braci żyjących w światłości Chrystusa.

Pan tak powiedział do Abrama podczas widzenia: «Nie obawiaj się, Abramie, bo Ja jestem twoim obrońcą; nagroda twoja będzie sowita». Rdz 15, 1

Nie obawiaj się niczego. Ciesz się i raduj nagrodą w niebie za piękne owocowanie wypływające z Twojej współpracy z łaską Bożą.

Szczyćcie się Jego świętym imieniem,
niech się weseli serce szukających Pana.
Rozmyślajcie o Panu i Jego potędze,
zawsze szukajcie Jego oblicza. Ps 105, 3-4

Panie Jezu, dziękuję za łaskę codziennego wpatrywania się w Twoje święte oblicze. Moje serce raduje się Tobą.
Maryjo, kochana Mamo, uprawiaj ogród mojego serca na chwałę Trójcy Świętej.
Św. Józefie, dbaj o mnie i strzeż moje serce przed wszelkimi chwastami i fałszywymi prorokami.

Wszystkim czytającym ten wpis NIECH BŁOGOSŁAWI BÓG WSZECHMOGĄCY OJCIEC I SYN + I DUCH ŚWIĘTY.

oraz

Dodaj komentarz