Najlepszy sposób na uspokojenie serca

Pan powiedział do Mojżesza: «Idź do ludu i każ im się przygotować na święto dziś i jutro. Niechaj wypiorą swoje szaty i niech będą gotowi na trzeci dzień, bo dnia trzeciego zstąpi Pan na oczach całego ludu na górę Synaj». Wj 19, 10-11

Dzisiejszy fragment bardzo jasno ukazuje wolę Bożą dotyczącą spotkania człowieka ze Stwórcą. Ważnym akcentem jest stan gotowości oraz czystość szat. Oczywiście nie chodzi tylko o czystość zewnętrzną, ale i wewnętrzną. To zdaje się być bardzo elementarnym przypomnieniem.

Popatrz na swoje dotychczasowe spotkania z Bogiem. Czy zawsze byłeś i jesteś na nich przygotowany poprzez czyste serce i świąteczny ubiór? Może przypomina Ci się powiedzenie mówiące, że nie szata zdobi człowieka. Dużo jest w tym prawdy. W końcu piękne i szlachetne serce żyjące w łasce uświęcającej jest największą ozdobą człowieka. Bóg zasługuje na szacunek, ale i Ty zasługujesz na to, aby spotykając Pana móc przeżywać tę relację w pełni. Tak może być tylko z czystym wnętrzem, do którego przyjmujesz Jezusa i jednoczysz się z Nim poprzez sakrament Eucharystii. Bóg pragnie Twojej bliskości i jedności z Tobą. Dlatego zaprasza Cię na takie spotkania i zachęca, abyś korzystał z nich jak najczęściej. Nie czekaj do niedzieli. Odwiedzaj Go nawet codziennie i przyjmuj do serca. Nawet nie wiesz, jak to uspokoi Twoje serce. Dzięki takim spotkaniom będziesz stale gotowy na powtórne przyjście Jezusa w chwale. Stanie się to dla Ciebie takie naturalne i oczywiste. Nie będziesz trząsł się ze strachu jak całą masa ludzi, którzy żyją i karmią się głównie tym światem, a Boga zapraszają do serca od święta.

Bądź roztropnym człowiekiem, który stale oczekuje Boga. Korzystaj regularnie ze spowiedzi. Nie żyj z brudnym sercem, poprzez które diabeł chce stale ranić Ciebie i Twoich bliskich. Odetnij się od tego zła i przylgnij całym sercem do Jezusa. Szukaj także Adoracji Najświętszego Sakramentu. Jest coraz więcej miejsc, w których jest adorowany Pan Jezus. Każda minuta przed Jego obliczem jest najcenniejszym momentem dnia.

Panie, dziękuję za wszystkie spotkania z Tobą na Eucharystiach i Adoracjach. Dziękuję za łaskę regularnej spowiedzi, poprzez którą przygotowujesz moje serce. To Ty stale mnie oczyszczasz i pozwalasz czuć się bezpiecznie w Twoich ramionach.

One Reply to “Najlepszy sposób na uspokojenie serca”

Dodaj komentarz