Z kim spędzić urlop?

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli». Mt 13, 16-17

Czas wakacji i urlopów wzbudza w ludziach pragnienie zobaczenia czegoś nowego. Wiele osób żmudnie przegląda oferty turystyczne, aby w przystępnej cenie i pięknym miejscu nacieszyć oczy i zregenerować ciało i umysł. To prawda, że człowiek lepiej odpoczywa oddalając się od codzienności. Nowe krajobrazy, zabytki i spotkani ludzie z pewnością dają radość naszym oczom. Mimo to nadal najpiękniejszym dla oczu będzie Jezus na Eucharystii oraz w Słowie Bożym. Gdziekolwiek wyjeżdżasz weź Go ze sobą i razem z Nim podziwiaj nowe miejsca. Urlop z Jezusem potrafi nacieszyć oczy w całej pełni.

Wyobraź sobie, że stoisz razem ze Stwórcą tego świata na jakiejś górze albo na wschodzie słońca nad morzem. Rozmawiaj z Nim o pięknie stworzenia. Usłysz także cichy szept, w którym On powie, że na każdej Mszy widzisz tego, który to wszystko tak wspaniale dla Ciebie uczynił. Życzę Ci takiego ładowania baterii.

Panie, dziękuję Ci za każdą chwilę, w której pamiętam o Tobie i razem z Tobą przeżywam mój odpoczynek, służbę oraz wszystko, co robię.

Dzisiejszy załącznik nacieszy nie tylko Twoje oczy 😉

Dodaj komentarz